zpět na aktuality

Polešovičtí zahájili sezonu

„V pátek 16. září jsme za nádherného letního počasí uspořádali již 6. ročník tradičního atletického čtyřboje pro první stupeň, tentokrát v rámci Evropského týdne sportu. Závodu se zúčastnilo 10 základních škol z celého okresu – ZŠ Boršice, ZŠ Nedakonice, ZŠ Uh. Ostroh, ZŠ Ostrožská Nová Ves, ZŠ Polešovice, ZŠ Jalubí, ZŠ Ořechov, ZŠ Zlechov, ZŠ Velehrad a ZŠ Červená cesta.

Bezmála 160 dětí soutěžilo ve dvou kategoriích – mladší a starší- dívky a chlapci. Starší kategorie musela postupně zvládnout běh na 50 m, skok daleký, hod kriketovým míčkem, běh na 300 m a závod štafet. Na mladší místo skoku dalekého čekal skok z místa a místo hodu kriketovým míčkem hod plným míčem. Hlavně v bězích byly vidět hodnotné výkony, padaly osobní rekordy. Mezi jednotlivými disciplínami si malí sportovci mohli vyzkoušet překážkový běh, jízdu na pendalu, hod raketkou, strachový pytel či cvičení na rovnováhu. Ti nejlepší byli oceněni medailemi a diplomy, vítězné štafety získaly poháry. Pro každou školu byl přichystán pamětní list a sladkosti. Vše předávala juniorská česká reprezentantka ve sprintu Kateřina Vávrová, český reprezentant ve sprintu Zdeněk Stromšík a jejich úspěšný trenér Jaroslav Vlček, kteří se zapojili i do měření časů v bězích. Na závěr se sportovci vyfotografovali a nemohly chybět ani podpisy.

Jsme rádi, že díky projektu Atletika do škol a Atletika pro radost I. můžeme přispět k podpoře atletiky na Uherskohradišťsku a to i tím, že tu na podzim vznikne atletická přípravka se dvěma skupinkami, kterou bude navštěvovat bezmála 60 dětí. Za podporu děkujeme i místnímu klubu, AC Uherské Hradiště,“ napsaly nám paní učitelky a organizátorky závodu, Renata Šimková a Zuzana Nedorostková.