Zpravodajství

Čtvrtý polešovický čtyřboj

Další projekty    Redakce    28. září 2014

V polešovické základní škole Školní funguje již pátým rokem atletický kroužek pro děti z 2. až 6. tříd a tato škola patří také k jedněm z prvních, které se nově zapojily do našeho projektu APD do škol. Škola navíc každý rok pořádá atletický čtyřboj pro děti z okolních vesnických základek. 26. září proběhl již čtvrtý ročník tohoto regionálního závodu pro děti z okresu Uherské Hradiště. Více už hlavní organizátorky: Renata Šimková a Zuzana Nedorostková.

„V pátek 26. září se konal již tradiční atletický čtyřboj pro žáky škol z regionu s vloženým závodem štafet. Atletického čtyřboje se zúčastnilo 8 základních škol- Boršice, Nedakonice, Osvětimany, Velehrad, Polešovice, Jalubí, Ořechov a Kunovice – Červená cesta.

Žáci soutěžili ve dvou kategoriích: mladší a starší, dívky a chlapci zvlášť.  Pro starší děti byly přichystány tyto disciplíny: běh na 50m, skok daleký, hod kriketovým míčkem, běh na 300m a vložený závod štafet. Na mladší děti místo skoku dalekého čekal skok z místa a místo hodu kriketovým míčkem hod plným míčem.

Počasí nám letos moc nepřálo, přesto byly viděny hodnotné výkony, opět padaly osobní rekordy. Ti nejlepší byli oceněni medailemi a diplomy, vítězné štafety získaly poháry. Mezi disciplínami si mohly děti vyzkoušet i něco netradičního– balanční desku, hod raketou, prolézání 'strachového' pytle, překonávání překážek na chůdách.

Cílem akce je přivést děti ke sportu, ukázat školám z regionu náš úžasný sportovní areál, ale myslíme i na sbližování okolních obcí. Osmáci a deváťáci, kteří při akci pomáhají, musejí předvést svůj smysl pro organizaci a své rozhodovací schopnosti. Závody vše splnily, důkazem je každoroční zvýšení počtu zúčastněných škol.“