Zpravodajství

Čtyřboj prověřil základky

 Další projekty    red.    29. září 2015  

V pátek 25. září se konal již pátý ročník tradičního atletického čtyřboje pro žáky vesnických škol z Uherskohradišťska s vloženým závodem štafet. Atletického čtyřboje se zúčastnilo osm základních škol- Boršice, Nedakonice, Uherský Ostroh, Buchlovice, Polešovice, Jalubí, Ořechov a Kunovice – Červená cesta. Více nám napsaly paní učitelky Renata Šimková a Zuzana Nedorostková.

Žáci soutěžili ve dvou kategoriích – mladší a starší, dívky a chlapci zvlášť. Starší postupně museli zvládnout běh na 50 m, skok daleký, hod kriketovým míčkem, běh na 300 m a vložený závod štafet. Na ty mladší místo skoku dalekého čekal skok z místa a místo hodu kriketovým míčkem hod plným míčem.
 
Počasí nám letos moc nepřálo, ale hlavně, že nepršelo. Přesto byly k vidění hodnotné výkony a padaly osobní rekordy. Ti nejlepší byli oceněni medailemi a diplomy, vítězné štafety získaly poháry. Ocenění předávala dorostenecká česká reprezentantka ve sprintu, Kateřina Vávrová, která dětem také přivezla ukázat své medaile. Děti se s ní fotografovaly a žadonily podpisy.
 
Díky loňským sportovním projektům a získání sportovního materiálu a atletické sady Nestlé si žáci mohli vyzkoušet i jiné netradiční disciplíny – hod raketkou, míčkem, přeběh překážek nebo běh přes žebřík. Na akci také ochotně pomáhali žáci osmých tříd.