Zpravodajství

Safari- pětiboj

 Další projekty    red.    16. června 2016  

Safari-pětiboj jako oslavu Dne dětí si nadělila jedna z nově zapojených škol do projektu Atletika pro děti do škol, ZŠ Vrané nad Vltavou. Více už paní učitelka, Markéta Pézlová.

„Den dětí jsme letos na 1. stupni oslavili velmi aktivně. Všechny třídy se totiž zúčastnily „Safari- pětiboje“, během něhož jsme využili pomůcky ze získané atletické sady. Deváťáci pomáhali měřit a zapisovat výkony.
 
Děti soupeřily v pěti disciplínách. Svou schopnost běhat přes překážky mohly ukázat v disciplíně s názvem „Skok přes hřbety antilop“. Dalšími běžeckými disciplínami byly Běh přes zebří pruhy a Hadí slalom. Hod oštěpem jsme nazvali „Ulov slona“ a nutno dodat, že někteří by svými výkony možná i něco ulovili. Pátou disciplínou byl Klokaní skok, tedy skok daleký z místa.
 
Na závěr čekal děti velký souboj ve štafetovém běhu. Každá třída nominovala čtyři zástupce – dvě dívky a dva chlapce, kteří svou třídu reprezentovali. Tribuny jásaly, fanouškové křičeli, běžci se potili nervozitou. Bylo to napínavé do poslední chvíle, viděli jsme i upuštění štafetového kolíku u dvou štafet, ale i přesto všichni podali maximální výkony.
 
Mohlo by se zdát, že rozpětí pěti ročníků je moc velké, a malí prvňáčci tak neměli šanci uspět. Opak je ale pravdou. Prvňáci s druháky například ovládli Hadí slalom, kde se kratší nohy náramně hodily. Skok do dálky byl naopak jasně v rukou páťáků, tam zase dlouhé nohy pomohly k lepším výkonům. Celý den nám přálo počasí a sportovci uvítali drobné občerstvení za skvělé sportovní výkony. Všichni si odnesli diplom, kartičku s podpisem Anežky Drahotové a drobnou odměnu. Akce se povedla a děti byly nadšené, proto věřím, že příští rok něco podobného zopakujeme.“