Zpravodajství

Letní zpravodajství z Rumburka

 Krátce z oddílů    red.    19. července 2016  

Od 11. do 15. července proběhl KEMP AC Rumburk 2016.

"Atletický kemp jsme uspořádali pro děti od 5 do 15 let. Bylo nás 44 atletů a 9 trenérů. První tři dny jsme trénovali na stadioně v Kotlině - ve Varnsdorfu. Ve čtvrtek jsme byli na atletické expedici v Jablonecké hale a bylo to velmi dobře naplánované. Počasí ten den opravdu nebylo dobré, pršelo a byla zima. A v pátek jsme přes dost velkou únavu závodili opět v Kotlině. Bojovali jsme o co nejlepší výkony, medaile a diplomy," napsali nám z Rumburka.

A jaký byl kemp z pohledu Honzy Reina, tahouna místní atletiky? „Přímo úžasný, stadion jsme rozzářili naším nadšením, vše jsme dělali s velikým zájmem a naučili jsme se spoustu nových věcí!

Všichni si vyzkoušeli skok o tyči, hod oštěpem, běželi jsme úžasně štafety, vyzkoušeli chůzi, skákali dálku, běhali letmé třicítky na buňky a učili se technice běhu, starty. Prostě vše, co atletika nabízí. Běhali jsme přes překážky, skákali výšku a dokonce jsme zvládli trojskokanský rytmus... Prostě úžasné! Neuvěřitelné příběhy se odehrály při závěrečných štafetách. Na konci každý atlet dostal zaslouženou medaili, diplom a malý dáreček, a pochopitelně to nejdůležitější- tričko s logem kempu! A jak jinak - v barvách AC Rumburk."