Zpravodajství

Veselé atletění s Veselým

 Krátce z oddílů    red.    10. listopadu 2015  

Tři stovky školkových dětí ze Zlína si na konci října vyzkoušely na místním stadionu Mládeže mini atletický víceboj. Sympatickým průvodcem v jejich prvních atletických krůčcích jim byl oštěpař Vítězslav Veselý.

Veselý se tak vrátil do míst, kde sám kdysi trénoval. Na zlínském stadionu Mládeže mu své cenné zkušenosti totiž předával v době jeho sportovního zrání trenér Jaroslav Halva. Jméno legendárního nedávno zesnulého trenéra zdobí i název místního klubu, Athletic Clubu Jaroslava Halvy, který se cílenou prací s nejmenšími snaží optimisticky dívat do budoucnosti.
 
Pro děti toho v poslední době podnikli celou řadu. „Letos už za sebou máme Čokoládovou tretru, Atletiku pro děti při příležitosti filmového festivalu a teď toto skvělé sportovní dopoledne," pochvaloval si iniciátor akce, místopředseda Athletic Clubu JH, Milan Nožička.
 
Vítězslav Veselý si během programu změřil síly nejen s místním atletickým potěrem, ale i s dalšími sportovci. Vyzkoušel třeba se Stanislavem Náčinem, atletem upoutaným na vozík, jaké je to házet v sedě. Víťovu disciplínu si poprvé v životě vyzkoušel i ironman Petr Vabroušek a mnozí další přítomní.
 
Na krátké video z akce se můžete podívat ZDE.
Rozhovor s Vťou Veselým ze serveru zlin.cz pak najdete TADY.