Zpravodajství

Medlánky v novém

 Krátce    red.    4. září 2017  

Hned na začátku školního roku bylo na ZŠ Hudcova v Brně Medlánkách otevřené nové víceúčelové hřiště. Místní školní atletická přípravka, spolupracující s klubem AC Moravská Slavia Brno, tak získala skvělé zázemí.

„Zájem dětí o kroužek atletiky je značný. Kroužky budou v rámci školní družiny probíhat v úterý a pátek od půl jedné do půl druhé,“ popisuje Jan Dvořák vedoucí SpS AC Moravská Slavia Brno a těší se, že rozjezdu kroužku pomůže i nová sada pomůcek dětské atletiky a finanční odměna pro trenérku, kterou zajišťuje projekt Atletika pro radost I. 
 
Nový kroužek bude moci nabídnut i skvělé venkovní zázemí. První den školy, 4. září, se na ZŠ Hudcova nesl totiž i ve znamení otevření nového hřiště za šest a půl milionu korun. Jeho investice byla plně hrazena z rozpočtu města Brna a slavnostního přestřižení pásky se tak zúčastnili nejen zástupci školy, ale například i místní starosta.
 
„Víceúčelové hřiště má běžeckou dráhu, sektory dálky a koule, vnitřní hřiště s umělým povrchem pro fotbal, volejbal a nohejbal, včetně workoutu,“ přibližuje novinku na ZŠ Hudcova Jan Dvořák a dodává: „obdobnou spolupráci v rámci projektu Atletiky pro radost se začátkem nového školního roku náš klub spustil s vlastními trenéry i na další brněnské škole, ZŠ Tuháčkova.“