Zpravodajství

Nebojácní nocležníci ze Žebráku

 Krátce    Redakce    6. února 2014  

Na konci ledna se děti z minipřípravky v Žebráku rozhodly se svými trenérkami, že přespí v tělocvičně. Akci plnou dobré nálady a pěkných zážitků nám popsala Veronika Krejčová.

„V pátek 24. ledna proběhl trénink jako vždy. Jediné, co nasvědčovalo tomu, že je něco jinak, byla šatna plná tašek a spacáků. Po tréninku se rozloučili poslední rodiče a chodby se vyprázdnily. To byl ten pravý čas začít celé dobrodružství. Rozmotat koberec, vybalit spacáky, vyskládat plyšáky. Po náročném tréninku nám všem ale hlavně kručelo v břiše a proto přišla jako první na řadu večeře, kterou si děti přinesly z domova. Byla opravdu pestrá, mimo jiné jsme měli řízky, toasty, pizzu.

Jelikož je naše přípravka velmi hravá, přišly po večeři na řadu právě hry. Volili jsme spíše ty klidnější, abychom děti moc nerozdivočely. Hrála se například 'elektrika a městečko Palermo plné upírů'. Kolem deváté hodiny a po důkladné hygieně, zalezly všechny děti do spacáků a místo pohádky zněly tělocvičnou kytary a písničky z pohádek.

Po budíčku, který byl v neuvěřitelných 8 hodin, opět proběhly švédské stoly. K teplému čaji děti vybalily buchty, bábovky, rohlíky a ovoce. Protože nám po snídani zbývaly ještě dvě hodiny, vydali jsme se na hledání pokladu. Toto hledání bylo inspirováno Pevností Boyard. Děti plnily postupně 10 úkolů a za každý, který splnily, získaly jeden kus mapy. Co si děti vyzkoušely? Například musely se zavázanýma očima poznat, který z kamarádů před nimi stojí, musely se umět zhoupnout z jedné žíněnky na druhou jako Tarzan nebo si zapamatovat pořadí barevnách míčků.

Jakmile měly všechny díly, složily děti mapu a zjistily, že poklad je schovaný v nářaďovně. Jaké ovšem bylo jejich zklamání, když zjistily, že je nářaďovna zamčená. Následovaly tedy další úkoly, za které děti získaly klíče. Původně jsme mysleli, že je vyzkouší až nakonec, ale děti byly tak natěšené na poklad, že hned po získání klíče běžely a zkoušely ho. Jaké bylojejich překvapení, když poslední klíč dveře otevřel a děti si mohly poklad odnést. Každý získal sušenku, lízátko, čokoládu, bonbon a medaili Atletiky pro děti. Ohlasy na tuto akci jsou velmi pozitivní a my již plánujeme nějakou další.“

Více fotografií z této akce naleznete ve fotogalerii ZDE. Krátký výběr pak níže.

Připravila: red.

Vaše fotografie