Zpravodajství

Orlík úspěšný na Evropských atletických hrách mládeže

 Krátce    red.    14. září 2016  

Od pondělí 5. do středy 7. září se Brno zaplnilo mladými talenty ze čtrnácti států Evropy, aby soupeřily o originální sady medailí ve sportovním areálu VÚT pod Palackého vrchem na Evropských atletických hrách mládeže EKAG 2016. Již v předprogramu se představilo neskutečné množství startujících silných ročníků 2003- 2005.

„Na 1500 účastníků předvádělo vynikající festival výkonů. Všem vévodil nový světový rekord v kategorii 11letých na 60 m Dominika Illovszkého z Maďarska, který tuto trať prolétl v čase 6,89 s, když v rozběhu s nedovolenou podporou větru běžel dokonce 6,78 s. Závěrečnou tečku udělali sprinteři z Kolína, když ve štafetě 4x60 m vytvořili nový český rekord časem 27,30 s. Celkově, i přes nepřízeň počasí v úterý, kdy vítr odvál vše, co mu přišlo do cesty, byly k vidění neskutečné souboje a výkony byly hodně kvalitní. Ve středu již za krásného počasí vrcholily finálové disciplíny.
 
Náš oddíl Orel Jednota Vyškov přihlásil 28 závodníků, kteří se tři dni snažili předvést co nejlepší výkony. Někteří si vylepšili osobní rekordy, nebo udělali ustanovující rekord. Už v pondělí nám radost udělal Vašek Hanulík (r.2005), který se probojoval do finále v běhu na 60 m s třetím nejlepším časem a účast ve finále v dálce mu unikla o 2 cm. V úterý si to vynahradil a hodem kriketovým míčem dlouhým 45.23 m si zajistil druhé finále. Hody kriketovým míčem byly vůbec pro Orlíky velmi úspěšné, protože si skoro všichni, kteří se této disciplíny zúčastnili, udělali osobáky. Alexandr Čača si ho dokonce vylepšil  o 10 m- na 52.76 m, a Martin Vychron o 8 m- na 44.52 m.
 
 
Na středu jsme se moc těšili. „Jak se předvede Vašek?“, honilo se mi hlavou. Vašek, který je nadaný sporotvec, nezklamal! Ve finále v běhu na 60 m doběhl do cíle na třetím místě, a jako nejlepší Čech si užíval slávu, když přebíral překrásnou bronzovou medaili. Po finále v hodu míčkem si slavnostní pochod zopakoval, protože hodem 47.07 m si zapsal osobák a třetí místo v Evropě ve své věkové kategorii, znovu jako nejlepší Čech. Jsme na Orlíka Vaška Hanulíka opravdu pyšní!
 
V Brně jsme zažili krásné chvíle. Orlíci si odvezli z Brna mnoho zážitků a osobních rekordů získaných v nádherných soubojích. Doufám, že tyto zkušenosti jsou pro ně velkou motivací do dalšího trénování,“ napsala nám o účasti svých svěřenců, kteří trénují v „orlíkovské líhni“, jejich trenérka Anna Málková.