Zpravodajství

Radost z dětského hemžení

 Krátce    red.    20. června 2016  

Ohlédnutí za akcí vyškovského Orlíka aneb připravit den dětí není vždy lehké. Více už v pěkné reportáži a zamyšlení trenérky Anny Málkové.

Den před akcí ve mně sobotní bouřka vyvolala neklid. Vody napršelo hodně a tak jsem předpokládala, že pravděpodobně ze sportovního areálu Orla Vyškov bude bazén. Pokaždé mi vadí, když naprší a nemůžeme v areálu sportovat, teď by mi to vadilo o to víc.
 
Tam nahoře nás má někdo rád, protože v neděli 29. května voda rychle vyschla a v poledne sluníčko krásně svítilo. Po třinácté hodině se začali shromažďovat organizátoři z Orla Vyškov, ateliéru Létající šnek a Všeobecné zdravotní pojišťovny, aby udělali ke Dni dětí - Májový běh plný sportovních her a soutěží. Největšími nedočkavci byly děti, které se začaly shromažďovat společně s rodiči a vyzvedávat kartičky k plnění úkolů. Trenéři z Orla jim připravili 15 stanovišť, kde plnili atletické a jiné disciplíny.
 
„Všechny děti pojďte sem, toto je váš velký den,“ tóny hudby a milé přivítání od správce Orla Zbořila udával začátek, který zpestřil i vystoupení skupiny Cheerleaders Rebels a písní v podání Silvy Hanulíkové za doprovodu kytary Zuzky Olejníkové.
 
Děti se rozprchly po stanovištích, kde je čekal „silák“ s medicinbalem, „opičák“ na hrazdě, žabák v písku, ale i „blešky“ u překážky, či „krtek“ v tunelu. Nevynechaly „orlíka“, kterého krmily míčky, ani „šaška“, který zase krmil je záludnými otázkami. Taky si mohly vybarvit plátěnou tašku, nebo dát se proměnit barvičkami v nějaké zvířátko, nebo jiného tvora. Kdo měl chuť, šel opékat špekáček a kdo má rád zdravé dobroty, dal si zeleninové chipsy, nebo zeleninovou šťávu. Všude bylo veselo.
 
Je radost sledovat dětské hemžení. Na chvíli zažehnám názor, že děti sedí u počítačů a televize a rodiče na ně nemají čas. Ten den to neplatilo. Škoda, že Den dětí - Májový běh není každý den. To by bylo radosti i pohybu a to je náš cíl, protože- kdo sportuje, nezlobí.