Zpravodajství

Soutěž o NEJ zápisník malého Orlíka

 Krátce    red.    27. června 2017  

Žlutý, pestře vyzdobený zápisník je skvělým průvodcem malých atletů po celých 10 měsíců a Atletika pro děti je už několik let rozposílá pro potřeby oddílů a klubů zapojených do našeho projektu. Ve vyškovském Orlíku na konci školního roku vyhlásili ty NEJ zápisníčky.

„Tréninkové zápisníky mladého atleta, které jsme rozdali na začátku tréninkového roku, měly našim Orlíkům zpestřit jejich sportování. Malí Orlíci si do něj zapisovali vše: kdy a jak trénovali, protože je učíme, že sledování a zapisování výkonů na trénincích a závodech je součástí sportovní přípravy malých i velkých sportovců,“ napsala nám z Vyškova Anna Málková.
 
„Nejmenším Orlíkům dávali trenéři za každý trénink do zápisníčku razítka a někdy napsali i pochvalu a oni jim to opláceli velkou zvědavostí, když se těšili, jaké razítko to tentokrát bude.
 
Větší Orlíci si už zápisníky psali a zdobili sami. Někteří si opravdu na zápisníčku dali záležet. Zdobili si ho nálepkami, které dostávali za odměnu, kreslili srdíčka, smajlíky a obrázky. Závoduchtivým atleťáčkům nikdy nestačí stránka pro závody, tak si přidávají další, aby měli přehled, kolikrát se závodů zúčastnili a jak dopadli. Na takové zápisníčky je radost pohledět a při námi vyhlášené soutěži o 'nejhezčí zápisník', bylo těžké rozhodnout, který je ten nejhezčí.
 
Abychom motivovali Orlíky k práci na sobě a zlepšování se, vyhlašujeme i 'nejlepší docházku'. Je neuvěřitelné, že to vyhrály dvě sestřičky (r. 2007 a r. 2010), které byly za tréninkové období 2016/17,  víc než 76 - 90x na tréninku,“ napsali nám zajímavé info z vyškovského Orlíka.