Zpravodajství

Vyškovské "čokoládování"

 Krátce    red.    20. června 2017  

Již potřetí v řadě se AK AHA Vyškov zhostil pořádání jednoho z úvodních závodů letošního ročníku Čokoládové tretry. Tentokrát se závodilo 14. června.

„Mladým závodnikům přálo hezké počasí, které nahrávalo dobrým výkonům. Aháčci z naší přípravky bojovali v ostré konkurenci celkem 227 závodníků a sbírali nové zkušenosti. K vidění byly urputné souboje talentovaných atletů, které s napětím sledovali jak trenéři, tak rodiče dětí. Ti nejlepší byli odměněni věcnými cenami, medailemi a diplomy. A nejen to, nejrychlejší atleti dostali příležitost závodit v semifinále, které bude součástí prestižního mítinku Zlatá tretra v Ostravě.
 
Součástí akce byly i další doprovodné programy, jako je projekt Atletika pro děti. Na jednotlivých stanovištích si děti vyzkoušely například hod pěnovým oštěpem či raketkou, skok z místa, překážkový či slalomový běh.
 
Pro dobrou náladu nechybělo malování na obličej, fotografování s maskotem akce Pedrem a také autogramiáda osobností - patronky akce, trojnásobné olympioničky a juniorské mistryně světa v hodu oštěpem Jarmily Jurkovičové (Klimešové) a tváře akce: mladého atleta, dorosteneckého mistra ČR v běhu na 800 m Marka Kalouse. Pro mnoho dětí to byl nezapomenutelný zážitek a motivace do budoucna," napsali nám o vydařené akci z AK AHA Vyškov.