Zpravodajství

'Atletění' do všech koutů světa

 Další aktuality    Redakce    21. dubna 2013  

Na pořadu dvoudenní rady IAAF, která proběhla 6. a 7. dubna v Moskvě, byla i prezentace úspěšného rozvoje vlajkového projektu dětské atletiky, Kids’ Athletics.


Atletika pro nejmenší byla v posledních letech prezentována ve všech koutech světa

Projekt, ze kterého vychází i Atletika pro děti, funguje od roku 2005 a po osmi letech se rozšířil prakticky do celého světa. Informují o něm a podporují ho nejrůznější organizace, na svých stránkách ho například zviditelnil i Mezinárodní olympijský výbor. Program podpory atletiky pro nejmenší je v současnosti prezentován ve 24 jazycích a k dnešnímu dni se k němu připojilo 123 členských federací.

V únory byla navíc podepsána dohoda mezi IAAF a dvěma subjekty z frankofonní části světa- 'Memorandum porozumění', které by mělo pomoci rozšířit myšlenku dětské atletiky i do francouzsky mluvících zemí.

Pozornost byla věnována i navazujicícmu projekt IAAF, Athletics at School- atletika ve školách- který se stal efektivním nástrojem, jak zpropagovat myšlenky atletiky určené nejmenším národním federacím. V rámci projektu byli na semináři vyškoleni lektoři vyslaní jednotlivými federacemi, kteří během následujicícho roku pak prezentovali atletiku na deseti základních školách ve svém regionu. V jejich snažení jim pomohla i sada Kids’ Athletics, kterou dostali.

Program atletiky ve školách byl v roce 2008 realizován v Africe, o rok později v Oceánii, v roce 2010 v jižní Americe. V arabsky mluvících zemích v Africe a v Asii se pak 'atletilo' v roce 2011 a minulý rok se program zaměřil na Evropu a Asii. Letos se chystá seminář určený lektorům NACAC- organizace, která pomáhá studentům v nasměrování jejich zájmů po středoškolském studiu.

Text podle IAAF připravila red.
Foto: IAAF