Zpravodajství

Atletění se zvířátky v chomutovském zooparku už v sobotu 4. června!

 Další aktuality    Pavla Pražáková    30. května 2016  

Skákat jako opice a běhat jako zajíc! Kdo by to nechtěl umět! Naučte se to s námi na Atletice se zvířátky, která bude v sobotu 4. června jedním z doprovodných programů oslavy Dne dětí v chomutovském zooparku.

Pro akci ke Dni dětí připravila Atletika pro děti pestrý program. Naše stanoviště najdete u dolního vchodu za výstavní síní od 10 do 17 hodin a těšit se tentokrát můžete na dětský pětiboj. A protože budeme v ZOO i naše atletění bude laděné do zvířátkovských motivů – zaběháme si jako zajíčci, zaházíme jako opičky a zaskáčeme jako klokánci. Všichni, kteří zábavný víceboj zvládnou, si odnesou drobné dárky od partnerů Českého atletického svazu a časopisy Sluníčko nebo Mateřídoušku. Navíc samozřejmě nebude chybět náš maskot, pohádkový Krteček, který bude dětem celou dobu fandit.
 
Za dětmi se staví i patronka projektu Atletika pro děti do škol, Anežka Drahotová. Ta spolu s náměstkyní hejtmana Ústeckého kraje, Janou Vaňhovou, pokřtí ve 12:45 mládě mývala severního. Mezi 15 a 16 hodinou si naše mladá nadějná chodkyně Anežka udělá navíc čas na všechny, kdo touží po jejím podpise.
 
Přijďte se seznámit s projektem Českého atletického svazu- Atletika pro děti, který už šestým rokem podporuje sportování dětí od 5 do 12 let v atletických přípravkách po celé republice a druhým rokem pak díky projektu Atletika pro děti do škol přináší inspiraci i do hodin tělocviku na prvním stupni základních škol. 
 
Jak takové atletění vlastně vypadá? Podívejte se v naší fotogalerii níže.