Zpravodajství

Atletické hrátky u Milady všechny bavily

 Další aktuality    red.    19. května 2018  

Prezentace projektů Atletika pro děti a Pohybová gramotnost- Atletika pro celou rodinu byly v sobotu 19. května součástí programu, kterým se zahajovala další sezona skvělého volnočasového areálu u Ústí nad Labem. Na Miladě to žilo. V našich stáncích se návštěvníkům věnovala Kateřina Baďurová Janků.

Bývalá vicemistryně světa ve skoku o tyči si velmi pochvalovala atmosféru a přidala i pár svých postřehů. „Těší mě, že si tolik rodičů zasportuje společně se svými dětmi. Myslím, že tento koncept je pro všechny nejpřínosnější. Já sama ve školce dělám jednou týdně "open" hodinu, kdy vlastně děti ukazují a učí své rodiče tomu, co nového cvičí. Následně máme zkušenost, že pak ve svém volném čase cvičí všichni společně. Děti přinášejí nové podněty, rodiče pak jsou schopní být důslední a věnovat se jim," shrnula Kateřina Janků Baďurová.

Naše stánky za čtyři hodiny, kdy jsme na Milad byli, navštívily stovky lidí. Atletilo s námi přes 150 rodinných týmů a další stovky dětí si pak atletický víceboj zkusilo samostatně. Akce proběhla ve spolupráci a za podpory Ústeckého kraje.

Vedle našich projektů se na Miladě představila i celá řada pro děti atraktivních záchranářských týmů, hrálo se divadlo a všem přítomným se velmi líbilo vyvolávání víly Milady. Ta uskutečnila již tradiční odemykání stejnojmenné vodní plochy, když z ní prvně "vyhnala" zmrzlé otužilce a následně jezero na několik měsíců věnovala letním vodním hrátkám.

Atmosféru akce vám přiblíží fotogalerie níže. 

Foto: Pavla Pražáková