Zpravodajství

Bude na Mikuláše koulovačka?

 Další aktuality    Redakce    27. listopadu 2013  

Pomalu se blíží Mikuláš a s ním i příprava nějakého hravého a odlehčeného tréninku. Vyškovští si třeba rádi zařádí se sněhovými koulemi. Jsou sice jen papírové, ale koulovačka se s nimi dá udělat pořádná. Jak si papírové koule vyrobit a co všechno si s nimi lze zahrát, to vám doporučí trenéři z vyškovské přípravky.

 

Chcete si vyrobit papírové koule? Je to jednoduché. Potřebujete pouze papír z novin a reklam a papírovou lepící pásku pro malíře a lakýrníky. „Nejprve smačkejte papír pevně do koule o průměru asi 8 cm. Horní vrstvu z bílého nebo barevného papíru pečlivěji namotejte na kouli a přelepte papírovou lepící páskou. Výsledná váha koule by měla být asi 60 gramů. Koulí vyrobte co nejvíce, alespoň 3 - 4 kusy na dítě. S takovým množstvím lze vymyslet spoustu herních variant,“ radí trenéři Zdeněk Štark a Hana Jeřábková. Připravili pro vás i pár tipů, jaké hry si s koulemi zahrát.

1. tip - štafeta
Koule vysypeme na hromadu. Děti pro ně štafetově běhají. Soutěží se v družstvech.

2. tip - tiše jako myšky
Stejná hra, jenže pro koule, které se nyní proměnily v oříšky, teď běhají děti co nejtišeji. Snaží se prostě běžet jako myšky, aby nevzbudili kocoura- trenéra. Ten jim, pokud ho vzbudí dupáním, sebere 'oříšek'.

3. tip - hod na cíl sněhovou koulí
Děti běží s koulí a ve výskoku přes překážky z atletické sady, se snaží koulovat trenéra. Trenér stojí na místě ve vhodné vzdálenosti od překážky a odráží hozené koule rukama. Po dětech chceme, aby se snažily házet rychle jeden za druhým.

4. tip - koulovačka
Rozdělíme děti na dvě družstva. Každé družstvo je na jedné polovici tělocvičny a má polovinu 'sněhových koulí'. Na povel hází děti koule na polovinu soupeře. Stanovíme čas, po který budou házet a po ukončení zapísknutím spočítáme, kdo má menší počet koulí. Ten vyhrává.

5. tip- zaházejte si
Jinak také lze použít koule pro hod na cíl, nebo do dálky.
 

Napište nám i vy, co zajímavého budete na Mikuláše podnikat. Nejlepší nápady odměníme drobným dárkem.

Text: red.
Foto: archiv AHA Vyškov

Vaše fotografie