Zpravodajství

Dana Zátopková opět na olympiádě!

 Další aktuality    Redakce    26. června 2013  

Naše slavná olympionička je i v pokročilém věku stále v dobré kondici a tak se přišla podívat na zahajovací ceremoniál VI. Letní olympiády dětí a mládeže, kterou letos od 23. do 28. června hostí Zlínský kraj.

Hry (LODM), ve kterých děti nereprezentují svůj oddíl nebo klub, ale kraj, jsou určeny mimo jiné pro mladší a starší atletické žactvo a jsou často i dobrou příležitostí pro nejstarší děti z přípravek, aby se ?otrkaly? na závodech.

Potvrzuje to i trenér Zdeněk Brůžek, který s dětmi pracuje v přípravce v Ústeckém kraji. Před dvěma roky jsme měli ve výpravě holčinu z přípravky, která jela jen tak na zkušenou. Letos je zde opět a doufáme, že bude bojovat o medaile", okomentoval možnost účasti nejmladších dětí.  

Do výprav totiž mohly být nominovány i děti z posledního přípravkového ročníku, pravidla dovolovala i účast sportovců narozených roku 2002. Většina výprav ale přece jen dala přednost zkušenějším atletům mladšího žactva s datem narození 2001 a 2000. 

„Navíc, když jsem se ptala trenérů, kteří na olympiádě vedou své malé svěřence, většina potvrdila, že účastníky jsou bývalé děti z atletických přípravek", dodává korodinátorka našeho projetu Iveta Rudová, která se na zahajovací ceremoniál  LODM, jež proběhl na fotbalovém stadionu v Uherském Hradišti, přijela podívat.

Takže pro přípravky, tedy děti 10 - 11 let, platí: Před dvěma roky v přípravce - letos na olympiádě! A to v nejlepší společnosti, protože olympijský mumraj si nenechala ujít ani Dana Zátopková, která zahajovací ceremoniál pozorovala z tribuny.

 Informace z dětské olympiády, výsledky a další informace můžete sledovat ZDE.

text a foto: Iveta Rudová, red.

Vaše fotografie