Zpravodajství

Dětskou atletickou ligu zakončil v Budějovicích Běh s kuřetem

 Další aktuality    Redakce    21. listopadu 2011  

Informace o průběhu dlouhodobé soutěže probíhajicí od dubna do podzimu, která je určená dětem z Jihočeského kraje- Dětské atletické lize- a o akci, která sérii těchto závodů ukončila, nám poslala trenérka TJ Sokol České Budějovice, Kateřina Bahenská.

Co se skrývá za zkratkou DAL? Série závodů pro děti probíhajicí od dubna do září v Táboře a Českých Budějovicích. Právě tam, se letošní sedmý ročník 5. 11. uzavřel. Více trenérka Kateřina Bahenská.

V Českých Budějovicích proběhla již pošesté celoroční soutěž pro děti do 13 let s názvem Dětská atletická liga. O pohár pro vítěze se závodilo celý rok v šesti různě zaměřených závodech.

Co všechno si děti vyzkoušely? Cyklus soutěží, které probíhaly u nás, zahájil běh v lesoparku Stromovka, kde si malí atleti prověřili své vytrvalostní schopnosti. Další závody již probíhaly na atletickém stadionu a byly zaměřeny na skoky, vrhy, sprinty a překážkové běhy.

Soutěž je hodnocena následovně: děti za každý závod získávaly body nejen za umístění, ale i za účast, a proto i méně talentované, ale zato v účasti na závodech pilnější děti, se mohly v celkovém pořadí umístit na předních příčkách.

Poslední závod ze série Dětské atletické ligy se uskutečnil v sobotu 5. 11. v rámci devátého ročníku Běhu kolem Sokolského ostrova. Tohoto závodu se zúčastňují běžci všech věkových kategorií, od ročních dětí, které se sotva naučily chodit až po veterány.

V rámci této akce jsme podpořili i dobrou věc, protože po doběhu poslední kategorie se všichni soutěžící, rodiče i diváci zúčastní charitativního, nesoutěžního běhu s názvem Běh s kuřetem. Výtěžek celé této akce věnuje atletický oddíl na konto Pomozte dětem.


Co je to DAL?
Dětskou atletickou ligu založil a pořádá v Českých Budějovicích Atletický oddíl místního Sokola. Jde o seriál několika atletických závodů pro děti do 13 let včetně. Soutěží se v průběhu roku v nejrůznějších disciplínách v hale, na dráze i v terénu. Ocení se vždy každý závod zvlášť a za přidělené body (účast + umístění) také celkový šampion na konci ročníku. Nemusíte se předem nijak přihlašovat, stačí přijít na závody, a to i v průběhu ročníku.

Fotografie ze zahájení letošní Dětské atletické ligy, které proběhlo 20. dubna na táborském stadionu Míru, si prohlédněte zde. Informace o jednotlivých závodech naleznete na těchto stránkách, po kliknutí tady.

Připravila: Pavla Pražáková
Foto: archiv TJ Sokol České Budějovice