Zpravodajství

Houpy, hou, atleti z nás jednou budou

 Další aktuality    Redakce    24. listopadu 2010  

Školkoví atleti z ústecké mateřinky Skřivánek už druhý měsíc pilně cvičí s atletickou sadou a zažijí u toho spoustu legrace. Podívejte se na naši fotogalerii a inspirujte se jejich barevnými a veselými hrátkami. O tom, jaké pokroky děti udělaly nám napsala jejich trenérka Iveta Dvořáková.

V půlce listopadu jsme za sebou měli již osmou hodinu cvičení. Vzhledem k tomu, že zájem stoupá, nastala i organizační změna. Děti jsem rozdělila na dvě skupiny po čtrnácti. Nemáme žádné náhradníky, jak jsem původně myslela, ale cvičí všechny přihlášené děti. To znamená, že nemusejí čekat, zda na někoho vyjde právě ten den řada.

Každou hodinu se snažím dětem zpestřit pomůckami tak, aby děti cvičení bavilo a měly se na co těšit příště. Zároveň opakujeme a procvičujeme dosud naučené. Mám k dispozici část atletické sady, druhou si půjčujeme. Využívám také vybavení naší tělocvičny- houpačky, klouzačku, obruče různých velikostí, velké molitanové míče, chodítka, drátěnky.

Některé náčiní jsem si vyrobila sama - stuhy na kroužcích, volanty. Do budoucna bych uvítala celou velkou atletickou sadu, její část se moc osvědčila. Jsou to opravdu vhodné, lehké, barevné a hlavně bezpečné pomůcky pro nejmladší děti, které se jim navíc líbí.

Věkově nejmladší tříleté, ale i nejstarší sedmileté mají z pohybu přirozenou radost. Do cvičení se zapojují všechny, zkoušejí skákání, házení, opravujeme chyby, snažíme se nacvičovat správné postoje, držení míčů. V jedné části každé hodiny procvičujeme jednu z disciplín.

Cvičení je pro děti opravdu dobrým vyžitím, chtějí už na začátku vědět, co budeme ten den cvičit, ptají se, jestli budeme skákat nebo házet. Jsem ráda, že si zážitky děti pamatují. Je vidět, že cvičení má určitý efekt, a že děti z obou skupin mají přirozený zájem. Po absolvování školení trenérů 4.třídy jsem se navíc i já obohatila o zkušenosti a rady od zkušených trenérů. hlavně v praktické části.

Připravila: Pavla Pražáková
Foto: archiv MŠ Skřivánek

 Vaše fotografie