Zpravodajství

Inspirujte se komentovanými tréninky atletické školky

 Další aktuality    red.    7. března 2016  

Nedílnou součástí projektu Atletika pro děti je i tvorba metodických videí. Nyní vám na pokračování přinášíme na YouTube film, který jsme natočili před třemi lety. V jednotlivých kapitolách souhrnně obsáhl celou problematiku atletických přípravek. Ve druhém díle rozpohybujeme atletickou školku a podíváme se na dva komentované tréninky a to v pražských oddílech Človíček a Jeseniova.

„Film Atletika pro děti je prioritně určen trenérům atletických přípravek, a to začínajícím i zkušeným. Nabízí možnost nahlédnout do tréninku dětí v atletických oddílech a klubech, kde se malí atleti zábavnou a hravou formou učí novým atletickým dovednostem a rozvíjejí pohybové schopnosti. Obsahuje příklady jednotlivých cvičení, her i ucelených pohybových aktivit a nácvik základních atletických disciplín,“ říká koordinátorka projektu a hlavní autorka videa, Iveta Rudová. Film byl natočen v roce 2013, letos zveřejňujeme jeho druhé, upravené vydání.
 
Na video se můžete podívat ZDE. Zatím jsme publikovali ÚVOD, další části, na které se můžete těšit, jsou: Atletická minipřípravka, Atletická přípravka, Tělocvična a Závody.