Zpravodajství

Jak to vidí malý atlet aneb soustředění očima devítiletého Vojty

 Další aktuality    Redakce    25. srpna 2010  

Vidím, vidím, pěknou zábavičku, legraci s bezva trenéry, ňam zmrzlinu- ananasovou a koupání na plovce! A taky jak jsem málem zůstal trčet v plotě a skákal přes doopravdický překážky! A to není všecko. Co dalšího jsem zažil na srpnovém soustředění našeho oddílu USK Praha, si můžete přečíst v mém deníčku.

Prázdniny se už sice chýlí ke konci, ale soustředění atletických školek a přípravek ještě stále běží na plné obrátky. Píšete nám o nich, takže víme, že se děti dobře baví a domů odjíždějí s hlavou plnou pěkných zážitků. O jednom takovém soustředění nám podal zprávu i malý atlet Vojta. Náš malý zpravodaj je na fotografii níže- ten usměvavý, ležící klučina.

 

Můj milý deníčku, byli jsme dobrá parta...    

Pondělí
... dnes jsem přijel na soustředění s oddílem USK Praha do Ústí nad Orlicí. Je nás tady dohromady malých a velkých atletů asi šedesát. Naši malou přípravku trénují: Lukáš, Míla a Lucka. Jsem zvědavý, co tady zažiju.
...po příjezdu byl trochu rozruch s ubytováním, protože nikdo v tomto hotelu nikdy nebyl. Když měl každý svůj pokoj, šli jsme na prohlídku okolí. Je dobré, že je tady všechno blízko: stadion, plavečák a tráva, kde prý budeme hrát hry.
...odpoledne na tréninku jsme běhali, rozcvičili se a běhali překážky, ty malé barevné. To se mi moc líbilo. Potom jsme házeli pěnovými oštěpy a raketkami. Já jsem jednu přehodil přes plot a šel jsem pro ni. Musel jsem se protáhnout takovou malou dírou a málem jsem se tam zašprajcnul. Pak jsme zkoušeli zase překážky a já jsem si se staršími zkusil i ty velké, doopravdické! Potom jsme hráli hru, při které jsem byl totálně zmatený… běhali jsme proti sobě, a když jsme se potkali, dali jsme si kámen – nůžky – papír a kdo vyhrál, běžel dál. Kdo prohrál, běžel ke svému družstvu. Kdo se dostal do jejich části, získal bod.
...po večeři - rajda s vrtulema - se šlo do kina. Moc jsem se těšil, že uvidím film A-team. Kluci říkali, že je to skvělý akčňák. Bohužel kino bylo zavřené. Vedoucí Míla zvaný Cymbi se špatně kouknul na program. Tak jsme místo toho šli hrát fotbal, dal jsem jeden gól… a teď jsem totálně unavený a jdu spááááát…

Úterý
...vstal jsem zcela rozlámán. Nakonec jsem ale tělo rozhýbal a doploužil se na snídani. Dopoledne na tréninku jsme klusali 6 min a pak jsme se rozcvičili. Nacvičili jsme běžeckou abecedu a pár rovinek. Potom jsme skákali do dálky. Opravdicky jsme si naměřili rozběh na 68 stop a zkusili si náběh a odraz. Větší skákali od prkna a my menší od švihadla, které položil Lukáš blíž k písku.
...odpoledne bylo super, protože jsme byli na plovce. Plavali jsme a jezdili na tobogánech. Akorát byla hrozně studená voda. Taky jsme měli vodní atletický trénink, kdy nás Míla donutil chodit, skákat a běhat dokola v bazénu.
...večer už jsem myslel, že už nikam nepůjdu, protože jsem byl hrozně unavený. Táta - trénuje ty větší - ale řekl, že jsem pěkná bačkora a ať mažu s klukama hrát fotbálek. Tak jsem šel hrát. Teď už jdu fakt chrupkat, sotva pletu nohama... chrchrchrchrchrchchrchr


Zmrzlinu já rád

Středa
...už jsem zase myslel, že nevstanu, jak mě to moje tělo bolelo, ale vstal jsem. A dopoledne dokonce zvládnul trénink. Hráli jsme různé hry s medicinbalem, s raketkami a frisbee. Na konci tréninku byla gymnastika na výškařském doskočišti. Bylo to docela dobré, ale nejvíc se mi dneska líbilo zase odpolední koupání na plovce. Házeli jsme si i velkým ragbyovým míčem a hráli badminton. Super byla ta nová ananasová zmrzlina, kterou jsem si koupil.
...před večeří nás Míla ještě vytáhl na kolečkové brusle, což se mi moc nelíbilo. Naštěstí začalo pršet a jeli jsme jen chvilku. Po večeři - pangasius s bramborem – mňam - jsme ještě šli hrát brenboll. Je to jako baseball, ale hraje se s placatou pálkou a je to mnohem rychlejší. Stále se běhá, prostě makačka. Teď si budu ještě chvíli číst, protože čtu děsně zajímavou knížku, pak už musím jít spát. Budíček je zítra jako obvykle v půl osmé.

Čtvrtek
...hurááá, dnes ráno mě skoro nic nebolelo a tak jsem vyskočil z postele a pelášil na snídani. Asi si moje tělo už zvyklo. Ale když jsem sbíhal schody, cítil jsem bolest v celých stehnech. Protože jsme byli unaveni už všichni, rozhodl Míla s Lukášem, že budeme mít odpočinkový den. A tak jsme dopoledne jen házeli, ale na konec tréninku jsme Lukáše přemluvili, že si dáme 60tku a 150tku. Někdo šel po tréninku na chvíli do bazénu, ale já jsem nechtěl.
...odpoledne jsme šli na rozhlednu, bylo to do hrozného kopce a ještě jsme museli vylézt na tu věž rozhledny. Ale zase tam měli dobrou zmrzlinu, tak jsme se osvěžili. Po večeři jsme šli zase hrát brenboll. Tedy někdo, ostatní šli bruslit. Teď už musím jít spát, večerku máme v půl desáté.
 
       Na tobogánu jsme užili mnoho legrace
Pátek
...po vydatné snídani - můžeme si vybrat k jídlu, co chceme - jsme chvilku odpočívali a pak šli na trénink. Byli jsme na umělé trávě a hráli jsme různé hry – vybiku, na veverky (každý má za trenkami švihadlo a každý se každému snaží to švihadlo sebrat) a přeskakovali jsme velké švihadlo.
...odpoledne jsme šli, tedy někdo jel na bruslích, k řece, kde jsme jezdili na lodičkách. Dali nám vesty a pádla a projížděli jsme se po řece. Když jsem jezdil na loďce vepředu, tak mi to šlo, ale vzadu to dobré nebylo. Mohli jsme si něco koupit, tak jsem si koupil lízátko, které se obtiskne na jazyk, barevný cukr a žvýkačky.
...po večeři nám Lukáš promítal fotky, které tady vyfotil. Pak jsme se dívali na film Alenka v říši divů. Protože to skončilo pozdě, museli jsme si rychle vyčistit zuby, umýt se a skočit do postelí – tedy raději neskákat, protože někteří z nás spí na přistýlkách, což jsou taková lehátka s matrací a naše skoky by prý nevydržely…

Sobota
...co jsme dělali v sobotu, si musím vzpomenout, protože sobotní deníček píšu až v neděli. Dopoledne jsme dělali atletiku – nacvičovali štafetu a skákali do výšky. Odpoledne jsme všichni vyrazili na kolečkové brusle. Ujeli jsme asi 13 kilometrů.
...večer bylo zhodnocení soustředění, všichni jsme se sešli na lavičkách u hotelu. Dostali jsme dárečky za to, že jsme byli celkem hodní a pěkně jsme sportovali. Vedoucí zapálili oheň, a kdo chtěl, si opekl buřtíka.

Neděle
...celý týden bylo hezké počasí, ale dnes to vypadalo, že bude pršet. Míla nám ale slíbil, že ještě půjdeme na plovku, zajezdit si na toboganech. Nejdříve jsme hráli hry, ale začalo pršet, tak jsme přestali a šli na tu plovku. Přece prý nevadí, že prší, když jsme stejně mokří z bazénu. Pak se ale rozpršelo hrozně moc a tak nás Míla vyhnal do hotelu.
Naobědvali jsme se a čekáme na odjezd…Uteklo to tady strašně rychle. Líbilo se mi tady ale víc než na táboře, kde jsem byl na začátku prázdnin.

Čauky všem! VOJTA
   
                                            
Foto: Iveta Rudová
Text upravily: Iveta Rudová, Pavla Pražáková