Zpravodajství

Kontinentální fandění v Austrálii a Oceánii je fotogenické :-)

 Další aktuality    red.    4. března 2018  

Polovinu třetí části projektu Fandíme kontinentům máme za sebou. Hlásíte se nám z oceánských džunglí, Nového Zélandu nebo od klokanů z Austrálie.

Na Novém Zélandu, pěkně v teplíčku, si zatančily děti z LS Kladno maorský tanec HAKA. Vyzkoušely si, jak chodí protinožci a setkaly se s oštěpy ozbrojenými domorodci. „Na konci tréninku se malí cestovatelé vyfotografovali a utíkali si do šatny obléct kulichy a rukavice, jsme přece jen v chladné Evropě..." napsala nám o náplni dalšího kontinentálního tréninku trenérka Lenka Samková.
 
Na další cestu se vydala i vyškovští Orlíci. „Zavítali do Asie a jak jinak než na ZOH do Pchjongčchangu,“ napsali nám v době, kdy probíhala zimní olympiáda. „Vyzkoušeli jsme si několik olympijských disciplín. Jako "Martina s Kájou" jsme se proháněli po rychlobruslařském oválu, na biatlonové střelnici měli mnozí z nás přesnou mušku jako "Veronika s Michalem" ,na skokanském můstku jsme předváděli výkony jako pravý "Raška,“ napsaly nám trenérky Jana, Anička, Marťa a Monča.
 
Klokaní závody uspořádaly trenérky pro své malé atlety v přípravce při USK PROVOD, Ústí nad Labem. Děti si vyzkoušely: trojskok snožmo z místa - měřen na centimetry pomocí pásma. Dále výskoky snožmo na lavičku  po dobu 90 sekund a nakonec skoky labyrintem obručí. „Všechny disciplíny byly vyhodnoceny v jednotlivých věkových kategoriích, nebo tréninkových skupinách,“ napsaly nám trenérky Jarka Konečná, Alena Dvořáková a Dana Finková.
 
Moc se nám líbil trenér- kolala pražských Človíčků a hlavně to, že má opravdu tričko na míru. Pěkný nápad, který oceňujeme. Těšíme se na vaše další kreativní příspěvky a to na adrese: fandimekontinentum@centrum.cz
 
Jak se v jednotlivých přípravkách FANDILO KONTINENTŮM, na to se podívejte ve fotogalerii níže.