Zpravodajství

'Křtíme' první atletické školní přípravky

 Další aktuality    red.    30. září 2016  

Nový projekt Atletika pro radost I., který by měl v tomto školním roce propojit naše dva úspěšně rozjeté projekty Atletika pro děti a Atletika pro děti do škol a napomoci vzniku nových atletických přípravek v základních školách, má své první atletíky. Najdete je v uherskohradišťských Polešovicích. Místní základní škola tam nově propojila své atletické aktivity s nedalekým oddílem AC Slovácká Slavia Uherské Hradiště.

„S velkou radostí oznamujeme, že naše nově vzniklá atletická přípravka Polešovjata ZŠ Polešovice při AC Slovácká Slavia Uherské Hradiště zahájila svou přípravu. První tréninky se nesly v duchu seznamování a her a rozdány byly atletické tréninkové deníky, napsala nám trenérka a učitelka Renata Šimková.  
 
Přípravka má dvě skupiny, první je určená prvňáčkům a druháčkům a čítá 26 dětí, druhá skupinka pro děti od devíti do 11 let, chodící do 3.- 5. třídy, má 28 sportovců. Prozatím se každá skupinka schází jedenkrát týdně na 1,5 hodiny.
 
„Přípravka vznikla díky projektu Atletika pro radost I., ochotě hradišťského atletického klubu a aktivitě ZŠ Polešovice, která nám poskytuje veškeré zázemí a my tak  můžeme trénovat na domácí půdě,“ napsaly nám Renata Šimková a Zuzana Nedorostková. 
 
Ve škole najdete i větší skupinu dětí, které se v minulosti věnovaly atletění na prvním stupni v rámci projektu Atletika pro děti do škol. „Děti se i na druhém stupni chtějí atletice na rekreační bázi věnovat, takže se rádi zapojíme i do dalších projektů.,“ plánují polešovičtí další spolupráci. 
 
Veškeré informace o vzniku projektu Atletika s radostí I. najdete ZDE.  Do projektu se už nelze v současné době zapojit. O případném rozšíření vás budeme včas informovat.