Zpravodajství

Letem veselým atletickým světem

 Další aktuality    Redakce    4. března 2013  

Letecká show přímo v tělocvičně nebo vydařený valentinský trénink plný her 'upevňujicích pouta' mezi malými atlety, to jsou střípky nápadů, kterých mají trenéři nejmenších atletů z Veselí nad Lužnicí nepřebernou zásobárnu.

Valentinský trénink veselští připravili v předvečer svátku patrona zamilovaných. Je určitě bezva chodit do klubu, kde se takto vtipně 'upevňují pouta'. Více už trenérka Tereza Pourová.

„Trénink jsme otevřeli vhazováním valentýnských přáníček do krabice a pak jsme rozlosovali náhodné dvojice. V těchto dvojicích děti absolvovaly různé honičky s růží, kterou si předávaly. Následovalo protažení ve dvou a společné běhání v párech s vloženými prvky abecedy, prováděnými na místě čelem proti sobě. Pro 'upevnění pouta' v rámci dvojic dále došlo ke svázání pravé a levé nohy dvojice švihadlem. Takto děti absolvovaly různé úseky poskoky snožmo, během a lezením. Při tomto cvičení nešlo ani tak o rychlost, jako spíše o vzájemnou dohodu a spolupráci,“ popisuje náplň valentinského tréninku Tereza Pourová.

Do programu pro 'zaláskované' je třeba dát i nezbytné plyšáky, řada na ně přišla při 'cik-cak plyšákové štafetě'. „Dvě proti sobě stojící řady dětí si střídavě předávaly plyšové myšky. Zkusili jsme si i soutěže družstev, při nichž se děti držící se za ruce, provlékaly obručí. Další valentinská hra pak byla následujicí: děti běhaly v protisměrných kruzích a po signálu se snažily co nejrychleji najít svého vylosovaného partnera a vzít ho do náruče. Posledním úkolem tohoto tréninku byly symetrické opičí dráhy, jež se po několika prvcích spojily do jedné společné, kterou už děti absolvovaly spolu držíce se za ruce (např. probíhání obručí či slalom). Na konci opičí dráhy si kluci i holky zařádili s rudou rtěnkou a společnými polibky vytvořili originální obraz."  Výsledné dílo si prohlédněte ve fotogalerii níže. Konec tréninku pak patřil rozdání valentinských přáníček a veselému pousmání se nad jejich obsahem. 

Hned o dva dny později na děti čekalo další překvapení. Letadlo v tělocvičně? Proč ne? „V pátek 15. února nás na tréninku navštívil Stanislav Absolon, který je dlouhodobě nejrychlejší atlet veselského oddílu (ročník 1990). Všechny děti absolvovaly trénink poctivě, a proto se jim na závěr dostalo malé odměny. Standa nás přesvědčil, že má nejen rychlé nohy, ale i šikovné ruce a ukázal nám s vlastnoručně vyrobeným modelem leteckou akrobacii. Pro děti to bylo něco úplně nového a byly velice nadšené,“ dodává Tereza Pourová. Krátké video s částí jeho vystoupení můžete zhlédnout
zde.
 

Text: Pavla Pražáková
Foto: archiv TJ Lokomotiva Veselí nad Lužnicí

Vaše fotografie