Zpravodajství

Louňáci zdolali schody

 Další aktuality    Redakce    24. března 2013  

Že sportovní cesta vzhůru není jednoduchá, o tom se přesvědčily děti z lounské přípravky na závodě v Roudnici na Labem. Museli v něm zdolat 94 schodů.

Malí atleti z přípravky při základní škole Prokopa Holého v Lounech se 24. března zúčastnili 19. ročníku "Běhu do schodů" v Roudnici nad Labem. Závod pořádají místní Sokolové a na 220m dlouhé trati na malé sportovce čekalo 94 schodů a pěkná porce sportovního přemáhání se.

„Závodů jsme se zúčastnili právě proto, aby si malí atleti vyzkoušeli, co všechno musejí překonat, pokud jednou budou chtít být úspěšní. Nelehká trať jim ukázala, že cesta k úspěchu je o práci, a že musíte počítat i s nějakou tou nástrahou,“ říká k tomu trenér dětí, Jan Hřích.

O tom se přesvědčila hlavně malá Lucka, která kolem 80. schodu zakopla a připravila se tak o jasné vítězství. Domů si sice odvezla modré kolínko, ale nakonec i krásné druhé místo.

Ve výsledku byli lounští na závodě úspěšní. „Do školy jsme přivezli šest umístnění na bedně,“ těší trenéra. A krásné pomlázky, které děti dostaly jako ceny, se spolu s malými atlety už těší na Velikonoce.

Text: red.
Foto: archiv atletický kroužek při ZŠ Prokopa Holého Louny

Vaše fotografie