Zpravodajství

Lounský pětiboj

 Další aktuality    Redakce    18. listopadu 2012  

O závodech, při kterých si lounští atleti nejen otestovali svou formu, ale i se dobře pobavili, nám napsal trenér Jan Hřích.

Lounský oddíl patří k těm, které dávají o tom, co se u nich děje, často vědět. Jsme rádi, že vedle povedených závodů je dobrou novinou z jejich oddílu i to, že po půl roce neklidu, kdy nebylo jasno, kdo ZŠ Prokopa Holého, při které tento oddíl působí povede, se situace uklidnila a oddíl bude moci dále pokračovat na zmíněné základní škole, která jim zajišťuje výborné zázemí. Teď se už pojďme podívat, jaké závody si lounští v listopadu připravili.

„V pátek 16. listopadu jsme uspořádali oddílové závody v pětiboji. Soutěžili jsme ve šplhu, hodu raketkou, sprintu, hodu 1kg míčem a desetiskoku. Hod 1kg míčem a desetiskok jsme brali jako test, protože v těchto disciplínách soutěžíme každý půl rok a sledujeme jestli se atleti lepší. Mohu říci, že se všichni zlepšili a my trenéři z toho máme radost. Ostatní disciplíny jsme pojali jako zpestření soutěže. Hlavně s tyčí se někteří 'prali', zvláště, když museli vyšplhat až do výšky 5m. Některým se to podařilo, někteří ještě musejí na sobě zapracovat. Kromě vítězů jsme vyhlásili všechny děti, které si cenu za své výkony určitě zasloužily. Těšíme se na další závody, ty plánujeme o Mikuláši. To budeme soutěžit ve skoku vysokém a samozřejmě dorazí i Mikuláš s čerty.“


Připravila: Pavla Pražáková
Foto: atletický oddíl při ZŠ Prokopa Holého

Vaše fotografie