Zpravodajství

Martin Doktor: Atletiku pro děti podporuju

 Další aktuality    Redakce    27. září 2011  

Zajímavým hostem našeho pátečního 'atletění' ve Štětí bude rychlostní kanoista, dvojnásobný olympijský vítěz Martin Doktor. Se sportem začal už ve čtyřech letech a tak ví, že je důležité, aby se děti začaly hýbat co nejdříve, třeba s Atletikou pro děti.

Jak jste na tom byl s atletikou jako dítě vy? Určitě jste se s ní nesetkal v takové formě, jakou se dětem prezentuje dnes.
S atletikou jsem na tom byl, myslím, docela slušně, protože základem tréninku v kanoistice, které jsem se věnoval, bylo hodně tréninkových prostředků, které se dají zařadit do atletiky (běhy, skoky, hody, obratnost atp.). A myslím, že já jsem měl zrovna štěstí, že jsem od malička všestranně sportoval.

Setkal jste se jako dítě s podobnými akcemi, které hravou formou přibližovaly dětem sport?
Za nás sice nebyly akce typu Atletika pro děti, ale byly jiné, podobné. Vzpomínám si, že v Pardubicích, odkud pocházím, probíhaly tzv. 'Sportovní Informace', což byla akce, kde si děti prošly asi deseti sporty a na konci se rozhodly, co je baví nejvíc.

Jak se vám projekt ČAS Atletika pro děti líbí?
Jakýkoli projekt, který smysluplně přesvědčuje děti o nutnosti a prospěšnosti sportovat se mi líbí a je třeba ho podporovat.

Co byste vzkázal dětem, které s námi sportují a jejich trenérům na konci naší druhé sezony?
No asi to, že základem všeho je tvrdá práce. Tedy v případě atletiky a sportu vůbec je to tvrdý trénink a pevná vůle. A samozřejmě přeji hodně štěstí a ať se jim daří.

V pátek se na vás mohou těšit děti, které s námi budou 'atletit' ve Štětí. Kterou z disciplín našeho osmiboje si s nimi chystáte vyzkoušet?

Tak asi nejlépe bych zvládl hod medicinbalem a skok z místa. Protože jsme to zamlada v rámci obecných testů dělali na kanoistice také.
Děkujeme

Redakčně připravila: Pavla Pražáková
Foto: cs.wikipedia.org