Zpravodajství

Můj milý atletický deníčku...

 Další aktuality    Pavla Pražáková, red.    17. října 2015  

Osm tisíc malých atletů si díky našemu novému vydání zápisníku pilně zaznamenává svá týdenní sportovní snažení. Poslední kousky letošního vydání jsme dali do oběhu o tomto víkendu na odborném semináři pro pedagogy v Nymburce.

Zápisníčky se rozdávaly během září a října na pěti místech v republice. Trenéři a učitelé si je mohli vyzvednout i na několika sportovních akcích nebo přímo na svazu. O podzimní novinku Atletiky pro děti byl obrovský zájem a osmitisícový náklad bude v příštím roce s největší pravděpodobností navýšen. „Těší nás, že se ze všech stran dozvídáme, jak děti zapisování baví. Ve druhém pololetí školního roku na zápisníčky naroubujeme jednu z našich jarních soutěží, takže nepolevujte,“ vzkazuje koordinátorka projektu Atletika pro děti, Iveta Rudová.
 
Ohlasy plní i náš redakční email. „Posílám fotečku pořízenou při cestě z práce domů, když jsem zahlédla naše holky z atletiky, jak jedou do Uherského Hradiště a louskají a pilně zapisují do deníčku mladého atleta, což mě opravdu potěšilo,“ napsala nám paní učitelka a trenérka z polešovické základní školy, Renata Šimková. „Pro děti je to velká motivace se zlepšovat a právě díky deníčkům budou mít přehled. Sice jsem si tímto na sebe trochu ušila bič, protože mi je budou stále ukazovat, já jsem ale ráda, že mají o atletiku zájem a aspoň na chvíli vypustí z hlavy tablety a mobily,“ dodává.
 
Stejnou důležitost jako žákovské knížce připisují zápisníku děti ze Školního atletického klubu Albrechtická - rozuměj ŠAKAL, v Praze Kbelích. Vedoucí klubu, Pavel Karbulka, nám napsal, že i u nich se zápisník opravdu chytl. „Malí atleti jej poctivě vyplňují, všude ho nosí s sebou a s hrdostí ho ukazují.“ Zapisuje se například i v pražském Radotíně: „Děti byly z Tréninkových zápisníků, které jsme dostali, nadšené,“ napsal nám trenér Tomáš Vodička.
 
Zapisujete i vy? Napište nám, jak jste s naší novinkou spokojeni.