Zpravodajství

Na start! Běžíme za Mikulášem...

Další aktuality    Redakce    6. prosince 2010

Mikuláš měl v posledních dnech dost napilno, takže není divu, že pokud chtěl všechny své atletické akce stihnout, musel začít trochu v předstihu. Ve Vyškově ho už 27.11. jistě potěšila rekordní účast, zapálení malých atletů, a tak v cíli spolu s čertem a andělem nešetřil odměnami pro malé závodníky. O tom, jak Mikulášský běh a zároveň Memoriál Milana Dvořáka probíhal, si přečtěte v příspěvku Jiřího Hajzlera z AHA Vyškov.

"Počáteční ranní rozpaky nad chladným počasím doprovázeným ledovým větrem byly nakonec vystřídány uspokojením organizátorů nad rekordní účastí: 248 závodníků. Tolik jsme jich při již šestém ročníku Vyškovského Mikulášského běhu napočítali. Závod byl znovu pořádán jako Memoriál Milana Dvořáka. Pořadatelsky Atletickému klubu AHA Vyškov opět nezištně pomáhali sportovci s Biatlonu Vyškov.

Strhující souboje se odehrávaly především v kategoriích nejmenších závodníků a závodnic. V cíli čekala každého aktivního účastníka nadílka od Mikuláše „Šestého“ a čerta s andělem. Velké množství závodníků bylo přespolních, do Vyškova zavítali z různých koutů především moravských krajů. Nejúspěšnější byla výprava frýdecko-místeckých závodníků pod vedením zkušeného trenéra Josefa Nejezchleba. Jeho svěřenci byly ozdobou startovního pole. „A to jsme chtěli přijet dvěma auty, jedno bohužel vypadlo“ doprovázel slova chvály moderátora Josef Nejezchleba. Malým, zmrzlým závodníkům přišel vhod teplý čaj, dospělí nepohrdli svařeným vínem. Pravou mikulášskou atmosféru dotvářel svým hudebním vystoupením pan Josef Čáp, který takto krátil čas dětem ve sportovní hale před slavnostním vyhlášením výsledků."

Vítězové 22 kategorií: Kateřina Šebrlová, Šimon Cibulka, Elen Urbášková, Tomáš Cibulka, Eliška Zahradníčková, Jiří Osolsobě, Eliška Floriánová, Michal Zamazal, Helena Benčová, Jan Osolsobě, Kateřina Siebeltová, Pavel Szymala, Eliška Kutrová, Martin Sadil, Blanka Neubauerová, Eva Cupalová, Jan Čermák, Václav Filip, Svatopluk Kudlička a Jindřich Tomíšek.
Nejrychlejší ženou se stala Lenka Jiříčková z AK Olymp Brno. Zdolala 5 km trať v čase 19:54 min. V závodě mužů potěšil domácí příznivce atletiky svým bojovným výkonem Jiří Němeček, který nakonec vybojoval „bramborovou“ medaili. Novým vítězem této kategorie se stal Jan Kohut z Univerzity Brno v čase 15:43. Traťový rekordman Tomáš Blaha z AK Kroměříž skončil druhý.