Zpravodajství

Nymburský seminář APD do škol obrazem

 Další aktuality    Pavla Pražáková    23. října 2014  

Podívejte se na fotogalerii, která vám přiblíží víkendový seminář v Nymburce, na kterém se vyškolili lektoři, kteří budou dále propagovat projekt Atletika pro děti do škol. Ten se do základních škol v České republice dostává díky podpoře Českého atletického svazu a projektu IAAF Nestlé Kids´ Athletics.

Po víkendu 18. - 19. října má náš nově rozjetý projekt Atletika pro děti do škol třicítku prvních akreditovaných lektorů. Pod vedením vysokoškolského lektora a odborníka na sportování nejmenších, který se v červnu zúčastnil odborného semináře IAAF v gruzínském Tbilisi, Aleše Kaplana, se účastníci kurzu seznámili v sobotu s teorií a v neděli pak vše ozkoušeli v praxi. „V rámci nedělního programu si frekventanti vyzkoušeli dětský víceboj a jejich úkolem pak bylo připravit závody pro 35 děti z místní nymburské přípravky,“ přiblížila průběh organizátorka akce a koordinátorka projektu, Iveta Rudová. 
 
Účastníci kurzu získali certifikát lektorů dětské atletiky garantovaný IAAF. 18 z nich bude dále pořádat školení ve svých krajích pro základní školy, tucet vysokoškolských pedagogů pak seznámí s atletikou pro nejmenší své studenty v rámci výuky/odborných seminářů. Do konce listopadu by tak školeními, která náš nový projekt přiblíží odborné veřejnosti, mělo projít kolem šesti set současných i budoucích učitelů.
 
Foto: Iveta Rudová