Zpravodajství

O nejrychlejšího Nymburáka 2013 s Jarmilou Kratochvílovou

 Další aktuality    Redakce    6. ledna 2014  

Konec roku byl doslova nabitý zajímavými akcemi a na některé z nich se za dětmi přišli podívat i známí sportovci. Malé atlety, kteří se utkali v klání O nejrychlejšího Nymburáka 2013, přišla například podpořit světová rekordmanka Jarmila Kratochvílová. Více nám napsala trenérka Lucie Prokešová.

 

V neděli 14. prosince zažil běžecký tunel Sportovního centra v Nymburce jednu z největších návštěvností minulého roku. Na poslední halové závody roku 2013 se tam totiž sešlo přes sedmdesát malých atletů, kteří změřili své běžecké síly v prvním ročníku závodů O nejrychlejšího Nymburáka 2013. Početní mladí sportovci dorazili ještě v početnějším doprovodu rodičů, prarodičů, sourozenců a kamarádů, kteří odložili předvánoční úklid a pečení a vytvořili v tunelu skvělou sportovní atmosféru.

 Atletický potěr soutěžil v kategoriích dle ročníku narození (2003, 2004, 2005 a 2006), vždy v kategorii dívky a chlapci. Soutěž se skládala ze tří sprinterských disciplín: 20 m z polovysokého startu, 30 m letmo a 60 m z bloků. Jako ?předběžci? sprinterských disciplín se dětem předvedli členové sprinterské štafety 4x100 m SKP Nymburk, kteří z letošního MČR dorostu přivezli bronzové medaile. A protože atletika není jen o běhu, závodníci si v doplňkových disciplínách změřili své síly i ve skoku do dálky z místa a hodu medicinbalem přes hlavu.

Domácí atleti získali ve sprinterském souboji celkem 4 zlaté, 4 stříbrné a 3 bronzové medaile, v doplňkových disciplínách celkem 6 zlatých, 8 stříbrných a 3 bronzové medaile.

Ceny všem umístěným závodníkům předávala držitelka světového rekordu v běhu na 800 m, paní Jarmila Kratochvílová, která se s dětmi podělila i o pár vzpomínek na své běžecké začátky a vývoj běžecké kariery od sprinterky po běžkyni na středních tratích. Na závěr proběhla autogramiáda, při které podepisovala fotografie a svou novou knížku Fenomén Jarmila.“

Připravila: red.
Foto: archiv SKP Nymburk 

 

Vaše fotografie