Zpravodajství

O průběhu Lázeňského běhu...

 Další aktuality    Redakce    22. května 2011  

Krátké zhodnocení letošního ročníku Lázeňského běhu, který se konal o Velikonocích v Lázních Toušeň, nám napsali organizátoři závodu: Lucie Tihonová a Václav Kain ze ZŠ a MŠ Lázně Toušeň.

Podívat se můžete i na fotogalerii z této akce - zde.

„Máme za sebou další ročník Lázeňského běhu, tentokrát již v pořadí pátý. Letos se termín tohoto závodu posunul z tradiční třetí dubnové neděle na neděli velikonoční. Obavy, zda se dostaví dostatek sportovců a zájemců o aktivní sport, se nakonec nevyplnily a my jsme se mohli těšit z další skvělé účasti. Na letošním ročníku startovalo 231 sportovců, což je téměř stejný počet jako v loňském roce.

Ještě před samotným zahájením všech běžeckých kategorií mohli diváci zhlédnout a obdivovat vystoupení v akrobatickém létání motorových letadýlek. Tři krásné modely, které se ve vzduchu postupně představily a jejichž cena se pohybovala okolo sto tisíc, uchvátily nejednoho obdivovatele.

Z důvodu velkého zájmu jsme letos rozdělili kategorie předškolních dětí na minipředškoláky(čky) a předškoláky(čky). Tato změna se potvrdila jako správná a situaci v cíli to ulehčilo nejen rozhodčím, ale i přítomným rodičům.

Po úspěšném absolvování závodu byly pro děti připraveny atrakce v podobě skákacích hradů a dětské atletiky, u kterých si malí sportovci dostatečně zaskotačili a užili si tak krásný a slunečný den.

Velmi nás potěšila účast v dospělých kategoriích - ženy, muži, veteráni I., veteráni II. a Nordic Walking. Na startu bylo připraveno vyrazit 49 běžců a chodců z řad výkonnostních, ale také rekreačních sportovců. S vítězi jednotlivých kategorií byl uskutečněn rozhovor s médii (televize), která přijela zdokumentovat tuto sportovní akci.

V loňském ročníku účastníci na stupních vítězů obdrželi především balíčky zdravé výživy. Letos byli kromě medailí a diplomů obdarováni sportovními potřebami a náčiním společně s výbavou školních potřeb, které jistě ocenili především předškoláci a školáci.

S velmi pozitivním hodnocením a poděkováním všem, kteří se na přípravě a organizaci podíleli, se budeme společně těšit na další ročník.“

Připravila: Pavla Pražáková
Foto: archiv TJ Slavoj Stará Boleslav