Zpravodajství

Podzimní šternberský Kiosk

 Další aktuality    Redakce    4. října 2012  

Nejen o tradiční podzimní akci ve Šternberku a sedmém závodě Běžeckého poháru, ale i o dalším dění v oddíle nám napsala hlava místní atletiky, Miroslav Saidl.

„Atletický klub Šternberk připravil 30. září pro děti a mládež již 36. ročník přespolního běhu 'Podzimní Kiosk', který byl zároveň sedmým závodem Běžeckého poháru dětí a mládeže Olomouckého kraje. Zúčastnilo se ho 144 dětí ve 12 kategoriích od nejmenších capartů až po dorostence.

Závod proběhl za krásného podzimního počasí a tak jsme mohli vidět spoustu spokojených tváří, nejen na stupních vítězů, ale všech zúčastněných dětí, rodičů nebo prarodičů.

Celého poháru, který taktéž zabezpečujeme v oddíle za vydatné finanční podpory města Šternberka, Olomouckého kraje či Českého atletického svazu, se pravidelně účastní přes 400 dětí. Tradičně k nám přijíždějí závodníci nejen z našeho Olomouckého ale i z Moravskoslezského či Jihomoravského kraje.

Zaměřujeme se hlavně na soutěžení našeho nejmenšího atletického potěru, pro který připravujeme spoustu závodů na dráze i v terénu ve spolupráci se základními školami a Domem dětí a mládeže. Další akce probíhají v rámci dětských odpolední nebo při jiných příležitostech. To vše za vydatného přispění našich trenérek atletické přípravky.“

Webové stránky klubu naleznete zde.  

Připravila: red.
Foto: archiv Atletický klub Šternberk

Vaše fotografie