Zpravodajství

Pozóór bizoni!

 Další aktuality    Redakce    6. listopadu 2012  

Novou hru, ve které se trenéři mění na bizony a děti na lovce nám poslal Martin Nedbal ze Stříbra. Vyzkoušejte ji na vašem tréninku!

Název hry: BIZONI
Stručná charakteristika hry: rychlost, hbitost, orientace, fair-play
Věk dětí: 6 -12 let
Počet dětí: 12-32
Doba trvání: 15 min
Prostředí:  na trávě (tělocvična)
Pomůcky: rozlišovací dresy, papírové koule, pásy nebo švihadla

Popis hry: 
Předem upozorňuji, že tato hra je velmi chytlavá. U nás jí děti dostávají za odměnu. Optimální je tělocvična, kde jsou rohy, nebo se vymezí prostor zhruba 30x20 m. V rozích se udělají 4 domečky o rozměru 2x2 m. Hráči se rozdělí do 4 družstev. Každé družstvo označíme rozlišovacím dresem jiné barvy. Zbylé rozlišovací dresy si rozdělí trenéři, kteří hrají bizony (doporučuji 1 bizona na 8 dětí). Každý hráč obdrží 3 papírové koule (zmačkané papíry do velikosti tenisáku omotané lepicí páskou). Na pokyn začíná hra. Hráči se snaží trefit bizony papírovými koulemi. Pokud jim přidělené míčky dojdou, mohou sbírat míčky ze země, ale nikdo nesmí mít  více jak 3 míčky u sebe. Bizon je velké zvíře, takže vydrží 8 zásahů míčky. Poté je mrtev a padá na zem. Jakmile je bizon na zemi, mohou mu hráči stáhnout kůži (rozlišovací dres). Je jedno, kdo bizona zabil, stáhnout ho může kdokoliv. Pokud má bizon staženou kůži, jde si pro nový rozlišovací dres (dáváme tak 4-5 dresů na 1 bizona, podle toho určujeme délku hry). Bizoni se mohou ovšem bránit. Pokud se živý bizon někoho dotkne, tak je mrtev a leží na zemi. Zachránit ho mohou pouze spoluhráči, když ho odnesou do domečku. Bizon nesmí pouze útočit na hráče v domečku. Může útočit na hráče přenášející mrtvého. Vyhrává družstvo, které má v domečku nejvíce bizoních kůží.
 
Poznámky: Protože je to velmi oblíbená hra, tvrdě postihuji porušení pravidel. Pro příklad - mrtví se potají plazí ke svému domečku, aby ho spoluhráči nemuseli tak daleko nosit. Hráči mají více papírových koulí, než je povoleno. Doporučuji okamžitě přerušit hru a začít s tréninkem. Děti se naučí hrát fair-play. Stačilo mi přerušit pouze jednu hru a od té doby se v žádné hře nešvindluje a všichni hrají poctivě.
 
 
 
Autor hry: Martin Nedbal
Atletický oddíl/klub: TJ Baník Stříbro
 
 
Moc děkujeme autorovi této hry za její zaslání a přejeme všem, kteří jí vyzkouší dobrou zábavu!
Máte i vy nějakou hru, o kterou byste se s námi chtěli podělit? Napište nám ji.
 
Text: red.