Zpravodajství

Předpřipravené!!!!! oživení soutěžeTipujte v naší soutěži a vyhrajte biografii o nejrychlejším muži

 Další aktuality    Redakce    12. července 2011  

Tři sta stran zajímavého čtení nejen o samotném Usainu Boltovi, ale i o lidech, kteří tvořili a tvoří jeho svět- učitelé, rodina, trenér. To je sportovní počtení, které si budete moci vychutnat, když úspěšně zodpovíte naši letní soutěžní otázku: Jakých časů dosáhne rychlonohý Jamajčan ve finálových bězích na 100 a 200 metrů při mistrovství světa v korejském Tegu? V jaké je vlastně formě, když jeho letošní maximum na stovce - 9.91 - ho řadí až na sedmé místo průběžných tabulek?

Vodítkem vám může být sledování výkonů tohoto jamajského rekordmana v sérii mítinků Diamantové ligy. Naposledy jsme ho viděli při jejím 8. pokračování v Paříži, kde Bolt poprvé od září roku 2007 předvedl ve finálovém běhu dvoustovky čas nad 20s (20.03). Jeho letošním maximem na 200 m je 19.86 z norského Osla.

A co stovka? Letos ji Bolt běžel jen dvakrát- v Římě a na Zlaté tretře- a dosáhl shodných časů 9.91. V letošních tabulkách je ale s tímto výkonem až na sedmém místě. Kraluje jim Asafa Powell s časem 9.78. Co napoví desáté pokračování Diamantové ligy 22. července v Monaku, kde je na programu i královská běžecká trať? A co v nakonec v Tegu Usain Bolt předvede? Zkuste si tipnout!

Soutěž probíhá od 4. července a je určena pro všechny ty, kdo se nějakým způsobem zapojují do projektu Atletika pro děti. Tedy pro malé atlety, jejich rodiče, trenéry, asistenty...

Získat pěknou biografii Usaina Bolta od nakladatelství 65pole s názvem "9.58. Můj příběh" můžete, když nám pošlete svou odpověď na tuto otázku: Jakých časů Usain Bolt dosáhne při mistrovství světa v korejském Tegu ve finále běhů na 100 a 200 m?

Své tipy posílejte do 26. srpna na email
atletikaprodeti@seznam.cz. Nezapomeňte připojit své jméno a korespondenční adresu, kam můžeme případnou výhru zaslat. Dále nám napište, jak jste do projektu Atletika pro děti zapojeni.

Vaše odpověď by tedy měla vypadat následovně: tip na 100m, tip na 200m, jméno a příjmení, korespondenční adresa, způsob vašeho zapojení do projektu.

Jak budeme soutěžit hodnotit? Trojici výherců určí pochopitelně přesnost tipů. Hlavním kritériem budou tipy na finálový čas Usaina Bolta na stovce, pouze pokud podle nich nebude možné určit trojici výherců (více shodných tipů), přihlédne se u těch, kteří byli skutečnosti nejblíže, k pomocnému kritériu, jímž bude přesnost jejich tipů na finálový čas Bolta na dvoustovce. Pokud by ani použití pomocného kritéria trojici výherců s definitivou neurčilo, vezme se v potaz to, čí tipy dorazily na uvedenou emailovou adresu dříve (což by platilo i v případě, kdyby se Usain Bolt nezúčastnil finálového běhu na 100m).

Přejeme hezké prázdniny zpestřené zajímavým tipováním a těšíme se na vaše odpovědi!

Text a ilustrační foto: Pavla Pražáková