Zpravodajství

Přijďte si aprílově zaběhat s kuřetem

 Další aktuality    Redakce    24. března 2011  

Lepší sportovní program na úterní dopoledne 5. dubna pro děti stěží najdete. Žluté kuře, které umí nejen bavit, ale i dětem připomenout, že máme pomáhat těm, kdo na tom nejsou tak dobře jako my, zve všechny malé příznivce sportu: „Jsi druhák až páťák? Rád se hýbeš? Pojď si se mnou zaběhat! Začínáme v Praze na Židovských pecích už v 9 hodin ráno. Užiješ si skvělou sportovní atmosféru, trochu adrenalinu na trati, kamarádi ti budou ze všech sil fandit a v cíli mého aprílového běhu čeká odměna opravdu na každého!“ Abyste o této akci věděli úplně všechno, co potřebujete vědět, čtěte dále.

Děti si letos 5. dubna od 9 hodin zaběhají s kuřetem na Pecích již popáté. Sám běh, pořádaný klubem SK ZŠ Jeseniova, má už sedmnáctiletou tradici. Podle trenéra a jednoho z organizátorů akce, Milana Gála, bylo dobrým nápadem, obě akce propojit. Děti navíc nelení a vybírají příspěvky na dobrovolnou sbírku Pomozte dětem! Minulý rok se takto vybralo přes 16 tisíc korun!

Jak již bylo zmíněno, běh je určen pro děti chodící do druhé až páté třídy. Závodit mohou jak jednotlivci, tak reprezentace škol. V jednotlivých kategoriích startují zvlášť chlapci a zvlášť děvčata. Délka tratí je od 500 do 1100 metrů podle věku. Podrobné informace o tom, co jako jednotlivec nebo družstvo musíte splňovat, jak a kde se máte přihlásit, najdete v odkaze- Propozice závodu- dole pod obrázkem kuřete.

„Zvu všechny druháky až páťáky, aby si s námi přišli zaběhat a zároveň podpořili dobrou věc,“ říká za pořádající oddíl SK ZŠ Jeseniova trenér Milan Gála. Že je přímo na místě skvělá sportovní atmosféra, na to se podívejte v záznamu z minulého ročníku- naleznete zde. Po jeho shlédnutí vám jistě bude jasné, že nikde jinde vám nebude fandit z přeplněných parkových laviček tolik rozesmátých školáků.  

 

 Propozice závodu naleznete zde.

Připravila: Pavla Pražáková
Foto: ehm.cz 

Vaše fotografie