Zpravodajství

Prosinec a leden bude ve školách patřit štafetovým hrátkám

 Další aktuality    red.    2. prosince 2018  

Ohledně soutěží myslíme i na děti, které s námi atletí v rámci projektu Atletika pro děti do škol. V letošním školním roce se pedagogové a jejich malí atleti mohou zapojit do tříkolového závodění, které je inspirováno heslem našeho projektu: „Běhej, skákej, házej rád, atletem se můžeš stát!“ A začneme štafetkami!

Štafeta je totiž oblíbenou atletickou disciplínou a její nácvik a soutěže přinášejí malým dětem mnoho vzrušujících zážitků – vždyť soutěží celé družstvo! Protože štafetění bylo náplní už minulého ročníku podzimní školní soutěže, bude to pro některé „opakováním“. My se ale těšíme, že jistě vymyslíte mnoho "novinek". Na druhou stranu nám přibylo nemálo nově zapojených škol, pro které bude štafetění premiérou.
 
Těšíme se tedy, že během prosince a ledna připraví pedagogové pro své děti zajímavé štafetové soutěžení. Zařaďte jakoukoliv formu štafet/štafetek bez předávacího předmětu nebo s předmětem - doporučujeme štafetový kroužek či jiný měkký předmět. U dětí ze 4. a 5. třídy se můžete zaměřit na vlastní nácvik štafetových předávek. Pošlete nám o tom krátkou zprávičku s fotografií nebo videem. My vám za to pošleme jako cenu jeden až dva štafetové kroužky, které se na nácvik štafetek, zvláště u nejmenších dětí, velmi hodí.  
 
V únoru a březnu se budou školní děti bavit házením, odměnou budou oblíbené míčky - kometky. Duben a květen vyhradíme skoku do dálky z místa. Za splnění tohoto úkolu pak na dětské týmy čeká malé pásmo. Pedagogové se také mohou těšit na atleťácký sáček, aby byly všechny pomůcky pěkně pohromadě.
 
Své příspěvky po celou dobu posílejte na adresu: irudova@atletika.cz 
 
Obrázky nám zasílejte ve formátu JPG v dostatečném rozlišení, aby byly publikovatelné. Prosíme, technika nám sice postupuje mílovými kroky, na focení pohybu je ale přeci jen stále lepší použít fotoaparát. Je škoda, když vaše fotografie nemůžeme zveřejnit, protože jsou příliš rozmazané, což se velmi často týká právě fotek pořízených mobily. 
 
Pěkně si štafetění užijte!