Zpravodajství

Prostějováci se do toho už zase obuli

 Další aktuality    Redakce    6. října 2014  

Se zahájením nového školního roku se opět naplno rozjel čilý ruch na atletickém hřišti u základní školy Jana Železného v Prostějově. Přípravka při místním atletickém klubu zahájila další sezonu.

V letošním roce prostějovští reagovali na zvýšenou poptávku mladších dětí po atletice a nově otevřeli i atletickou přípravku pro předškoláky. Hned na úvodní schůzku dorazilo více než 150 dětí ve věku 5 až 11 let. V krátkém shrnutí, které připravil trenér Dalibor Ovečka, se teď ale podíváme na to, co Prostějováci stihli v uplynulých měsících. 
 
V průběhu minulého školního roku byla velkou akcí prostějovské atletické přípravky Čokoládová tretra. Zúčastnil se jí i Jan Železný, patron prostějovské "Čokoládovky". Dětem se maximálně věnoval a všem začínajícím sportovcům a hlavně jejich rodičům vzkázal: „Za každý další malý talent musíme být rádi. V současné době jiných, jednoduchých lákadel není lehké dostat děti k dřině jakou je atletika. Když chce člověk něčeho v tomhle sportu dosáhnout, často se ocitá sám se sebou. Ale i to je důležitá zkušenost a nejen pro sport, ale také pro normální, běžný život. Přeji všem malým atletům, aby jim vydržela chuť bojovat za to, čemu věří. Já osobně jsem rád, že jsem toho byl schopen. Stojí to za to.“ Na akci se bavilo přes čtyři sta dětí. Užily si skvěle postavený sportovní park ze sady Atletiky pro děti a vyzkoušely nejen běh přes překážky, ale také hod improvizovaným oštěpem.
 
Konec školního roku 2013/14 patřil netradičnímu víceboji rodičů a dětí z atletické přípravky. „Závodů se zúčastnilo 40 dvojic a za příjemného počasí jsme byli svědky velkých soubojů jak v podání dětí, tak i v podání rodičů. Vítězem se stala každá dvojice, které úspěšně dokončila připravený víceboj, sestavený z disciplín dětské atletiky,“ přiblížil trenér Ovečka, co podnikali v červnu. 
 
A přípravka nezahálela ani o prázdninách, kdy se všichni vydali na letní soustředění do osvědčeného areálu Campingu Baldovec, který  nabízí obrovské možnosti sportovního vyžití. „Soustředění se zúčastnilo 26 dětí a na konci neskrývaly velké nadšení a odvážely si nezapomenutelné zážitky,“ uzavírá souhrn zpravodajství z Prostějova Dalibor Ovečka. 
 
Fotogalerii a video z Čokoládové tretry naleznete ZDE. Fotografie z víceboje a soustředění níže.