Zpravodajství

Šárka Kašpárková si v sobotu zaskočí za dětmi do Vyškova

 Další aktuality    Redakce    31. srpna 2010  

Ne sice přesně tak, jako na obrázku... Bývalá úspěšná trojskokanka a mistryně světa z roku 1997 se prostě jen zaskočí podívat, jak vám, kluci a holky, půjde sobotní vyškovské sportování s Atletikou pro děti. Už se těší, až vás uvidí naživo, protože náš projekt a hlavně šikovné malé atlety, kteří s námi sportují, zná zatím jen z fotografií na našem webu. „Třeba si také něco vyzkouším... jestli to zvládnu,“ směje se Šárka a zve všechny příznivce dětské atletiky nejen na náš tradiční atletický osmiboj, ale i na svou autogramiádu. A mít hezkou vzpomínku na sportování s mistryní světa a ještě navíc její podpis na fotce nebo na triku, to je něco!

Šákra Kašpárková má už v diáři sobotu 4. září poznačenou. Tak si ji ještě poznačte vy. Lehce po poledni, tedy ve 12:30 začínáme. Sportovat budeme celé dvě hodiny, do 14:30, ale pokud se chcete v klidu zaregistrovat a ještě se rozcvičit s naším nezbedným maskotem Atletickým myšákem, přijďte raději včas. Kde nás najdete? V prostoru mezi vyškovskou Sportovní halou a parkovištěm Městského atletického stadionu.

Děti si budou moci zkusit náš už tradiční osmiboj, který prověří, jak jim jde běhání, skákání a házení. Navíc si vyzkoušejí velmi pěkné pomůcky a náčiní, které náš projekt pro dětské sportování využívá. Házíme s pěnovými oštěpy, barevnými medicinbaly, pískacími raketkami a míčky se stuhami. Na pestrobarevných žíněnkách si vyzkoušíme rychlost přeskoků sem - tam a i to, jak daleko skočíme z místa. Běh si zpestříme slalomem mezi kužely. Zkusíme si překážky. Žebřík bude pro mnoho dětí jistě zajímavou novinkou. Jak přesně bude program vypadat a jakým způsobem je soutěž organizována, si přečtěte v sekci Kalendář.

S námi se atletí hravě

V rámci soutěže proběhne i autogramiáda úspěšné trojskokanky, několikanásobné medailistky z významných atletických soutěží a mistryně světa z roku 1997, Šárky Kašpárkové.

V 16 hodin to bude navíc ona, kdo odmění tři nejšikovnější děti z každé z vyhlášených kategorií. Tihle kluci a holčičky budou mít navíc příležitost nasát atmosféru velkého závodu, protože jejich vyhlášení proběhne přímo na hlavním stadionu. U nás ale vyhrává každý, takže na drobné dárky se mohou těšit všechny děti, které si s námi zasportují. Jednou z cen bude pro všechny zúčastněné také rodinná vstupenka na odpolední MČR.

Jak pěkně běhají děti, které už do některého z kroužků pod hlavičkou Atletiky pro děti chodí, na to se budete moci podívat při štafetách na 8 × 100 m atletických školek, minipřípravek a přípravek v 17:35.

Lákadel je více než dost, stačí tedy dorazit. A my, stejně jako Šárka Kašpárková, budeme rádi, když: „...se budete atletikou bavit, s projektem Atletika pro děti bude sportovat co nejvíce dětí a rodiče ocení, že atletika je dobrým základem pro ostatní sporty a děti všestranně rozvíjí.“

Text: Pavla Pražáková
Foto: www.graf.cz, Josef Čech