Zpravodajství

Školní štafetové hrátky už jen do pololetí!

 Další aktuality    red.    9. ledna 2019  

První kolo tříkolového závodění, které jsme připravili jako náplň pro letošní ročník projektu Atletika pro děti do škol, nám pomalu končí. Už jen do konce ledna nám zapojené školy mohou zasílat krátké zprávy o tom, jakou formu štafetek pro své malé atlety připravily. A čeká je za to odměna. Štafetové kroužky.

Pro každý z našich projektů se každoročně snažíme vymyslet zajímavou náplň a myslíme i na to, že děti velmi rády soutěží. Letošní dlouhodobá soutěž určená projektu Atletika pro děti do škol se nese v duchu našeho hesla: Běhej, skákej, házej rád, atletem se můžeš stát!
 
Jako první jsme pro prosinec a leden vybrali běhání, konkrétně to štafetové, které mohou učitelé zařadit do hodin tělocviku. Štafetky mohou být různé: s různými překážkami, předáním nějakého předmětu či jen 'plácnutím' do ruky, podáváním míče…
 
Důležité je, nás o své aktivitě informovat: napsat nám krátký popis toho, co jste dělali, popřípadě poslat i fotky (email: irudova@atletika.cz). Od nás se za to můžete těšit na dárek- štafetové kroužky, které jistě s dětmi využijete. V dalších kolech se bude soutěžit o oblíbené míčky - kometky a pásmo.
 
Druhé kolo soutěže začne v únoru, náplň včas zveřejníme. Mimo tuto zimní soutěž, si mohou po celý letošní školní rok učitelé se svými žáky zaznamenávat svoje vykonané atletické dovednosti pomocí nálepek na zaslaný certifikát. A že se pěkně plnily, je vidět například na certifikátu ze základní školy Mařatice, ZŠ Šestajovice nebo  základní školay Libavá.
 
Tým Atletiky pro děti se těší na info z vašeho štafetění a také na pololetní fotky vašich zaplněných certifikátů! A pokud jste vypotřebovali zaslané nálepky, napište, pošleme další.
 
Další informace k letošnímu ročníku projektu APD do škol najdete ZDE.