Zpravodajství

Soutěž o biografii nejrychlejšího muže planety už jen do pátku!

 Další aktuality    Redakce    22. srpna 2011  

Chcete vědět o rychlonohém Jamajčanovi plno zajímavostí? Například to, jak dlouho vydrží hrát domino, jestli mu ve škole šla matematika nebo jak plánuje, že bude v budoucnu vypadat jeho rodinný život? Tipujte! Knížka doslova nadupaná informacemi a tedy odpověďmi na zmíněné otázky a navíc plná zajímavých fotografií může být vaše. Stačí jen zodpovědět otázky: Jakých časů Usain Bolt dosáhne při mistrovství světa v korejském Tegu ve finále běhů na 100 a 200 m? Nezapomeňte ale, že rozběhy stovky budeme moci sledovat už 27. srpna, takže naše soutěž končí už o den dříve. Své tipy nám tedy zasílejte do pátku 26. 8. Vše potřebné o soutěži si přečtěte zde.

Získat pěknou biografii Usaina Bolta od nakladatelství 65pole s názvem "9.58. Můj příběh" můžete, když nám pošlete svou odpověď na tuto otázku: Jakých časů Usain Bolt dosáhne při mistrovství světa v korejském Tegu ve finále běhů na 100 a 200 m? Své tipy posílejte na email: atletikaprodeti@seznam.cz.

Vaše odpověď by měla vypadat následovně: tip na 100 m, tip na 200 m, jméno a příjmení, korespondenční adresa, způsob vašeho zapojení do projektu. Podotýkáme, že soutěž je určena pro všechny ty, kdo se nějakým způsobem zapojují do projektu Atletika pro děti. Tedy pro malé atlety, jejich rodiče, trenéry, asistenty...

A jak jste zatím tipovali? Na stovce se tipy nejčastěji drží v rozmezí jedné desetiny od 9.70 do 9.80. 'Nejpomaleji' na stovku vyslal rychlonohého Jamajčana autor tipu na čas 9.89. Připomeňme si ale, že Boltovo letošní maximum je čas 9.88. Urodil se na desátém díle podniku Diamantové ligy v Monaku, kde Bolet běžel svou poslední stovku před startem na šampionátu v Tegu. Je to tedy jen o setinu lepší výkon, než váš tip na "nejhorší Boltův čas". Navíc Boltovo letošní maximum ho řadí až na šestou dělenou pozici letošních tabulek (spolu s Mikem Fraterem), kterým s časem 9:78 vévodí Asafa Powell. Jak na tom Bolt, který si stěžuje na diskomfort způsobený bolestmi zad, skutečně je, to uvidíme už v sobotu 27. srpna v rozbězích a o den později ve finále.

Na dvoustovce tipujete v daleko větším rozptylu, ale všechny vaše tipy přejí času pod 20s, což je výkon, který by Boltovi jistě udělal radost. Vzpomínáte na jeho rozmrzelost na červencovém 11. pokračování Diamantové ligy ve Stockholmu, kdy byl po dosažení času 20.03 řekněme lehce zklamaný? Není divu, když spolu se shodným výsledkem z 8. pokračování diamantové ligy v Paříži (také 20.03), to byly dva nejpomalejší výkony ve finále od září roku 2007. Ale Boltovo letošní maximum na 200m je čas 19.86 z norského Osla, takže uvidíme.

Jak to všechno nakonec dopadne budeme moci sledovat již 27. srpna, kdy v korejském Tegu proběhnou rozběhy na 100m, o den později uvidíme finále královské disciplíny. Dvoustovka, která bude pomocným kritériem naší soutěže a rozlouskne záhadu výherců- v případě shodných tipů na 100m- nás čeká 2. (rozběhy) a 3. (finále) září.

Na konec se jistě zeptáte, jak budeme soutěžit hodnotit? Trojici výherců určí pochopitelně přesnost tipů. Hlavním kritériem budou tipy na finálový čas Usaina Bolta na stovce, pouze pokud podle nich nebude možné určit trojici výherců (více shodných tipů), přihlédne se u těch, kteří byli skutečnosti nejblíže, k pomocnému kritériu, jímž bude přesnost jejich tipů na finálový čas Bolta na dvoustovce. Pokud by ani použití pomocného kritéria trojici výherců s definitivou neurčilo, vezme se v potaz to, čí tipy dorazily na uvedenou emailovou adresu dříve (což by platilo i v případě, kdyby se Usain Bolt nezúčastnil finálového běhu na 100m).

Přejeme hezký zbytek prázdnin, mnoho pěkných zážitků při sledování mistrovství v Tegu a 'šťastná čísla' v naší tipovačce!

Text a ilustrační foto: Pavla Pražáková