Zpravodajství

Trénink zpestří papírové koule

 Další aktuality    Redakce    22. dubna 2013  

Jak si je vyrobit a co všechno si s nimi zahrát, to vám doporučí trenéři z vyškovské přípravky.

 Chcete si vyrobit papírové koule? Je to jednoduché. Potřebujeme pouze papír z novin a reklam a papírovou lepící pásku pro malíře a lakýrníky. „Nejprve smačkejte papír pevně do koule o průměru asi 8 cm. Horní vrstvu z bílého nebo barevného papíru pečlivěji namotejte na kouli a přelepte papírovou lepící páskou. Výsledná váha koule je asi 60 gramů. Koulí vyrobte co nejvíce, alespoň 3 - 4 kusů na dítě. S takovým množstvím lze vymyslet spoustu herních variant.“ Pár tipů pro vás trenéři vyškovské přípravky Zdeněk Štark a Hana Jeřábková připravili.

1. tip - štafeta
Koule vysypeme na hromadu. Děti pro ně štafetově běhají. Soutěží se v družstvech.

2. tip - tiše jako myšky
Stejná hra, jenže pro koule, které se nyní proměnily v oříšky, teď běhají děti co nejtišeji. Snaří se prostě běžet jako myšky, aby nevzbudili kocoura- trenéra. Ten jim, pokud ho vzbudí dupáním, sebere 'oříšek'.

3. tip - hod na cíl sněhovou koulí
Děti běží s koulí a ve výskoku přes překážky z atletické sady se snaží koulovat trenéra. Trenér stojí na místě ve vhodné vzdálenosti od překážky a odráží hozené koule rukama. Po dětech chceme, aby se snažily házet rychle jeden za druhým.

4. tip - koulovačka
Rozdělíme děti na dvě družstva. Každé družstvo je na jedné polovici tělocvičny a má polovinu 'sněhových koulí'. Na povel hází děti koule na polovinu soupeře. Stanovíme čas, po kterou budou házet a po ukončení zapísknutím se spočítá, kdo má menší počet koulí.

5. tip- zaházejte si
Jinak také lze použít koule pro hod na cíl, nebo do dálky.