Zpravodajství

Tři porce inspirace do tělocvičny

 Další aktuality    red.    21. listopadu 2016  

Nemalou část našeho 'atleťáckého roku' strávíme s dětmi v tělocvičnách. Jak zábavně spojit vybavení, které v nich běžně naleznete s atletickými sadami? A jak se vlastně obecně k přípravě těchto tréninků postavit?

Trenér Jiří Nechvátal pro vás už před časem připravil dvě inspirativní brožury, které rozpohybují vaši tělocvičnu. Brožurka Atletika v tělocvičně I. má za cíl seznámit vás s možnostmi využití sady pomůcek pro atletickou školku v tělocvičně v kombinaci s tělocvičným nářadím a náčiním, které je běžně dostupné. Druhý díl Atletika v tělocvičně II. pak cílí na trenéry dětí atletické přípravky. Jedničku Atletiky v tělocvičně naleznete v sekci Pro oddíly → Metodika → přílohy → Atletika v tělocvične na web I. a II. 
 
Obecnými zásadami vedení tréninku a tvorbou jeho náplně se pak zabývá pátý díl našeho základního metodického materiálu DVD Atletika pro děti. Podívat se na něj můžete na YouTube. Z tělocvičen vyběhneme ven až za nějakých pět měsíců, takže věříme, že každá inspirace, co s dětmi podniknout, bude vítána.