Zpravodajství

Usměvavá Jitka Bartoničková učila na Lipně atletíky sprintovat

 Další aktuality    Pavla Pražáková, Iveta Rudová    22. srpna 2016  

Jitku Bartoničkovou si určitě pamatujete coby 'rychlou holku' a jednu z členek naší londýnské olympijské štafety. Dnes se tato sympatická mladá dáma věnuje sportu už jen rekreačně, pracuje v bance, ale atletiku stále sleduje. O minulém víkendu si našla čas, aby se stavila za dětmi, ale i dospělými ve Frymburku, kde se náš projekt prezentoval v rámci olympijského parku Rio- Lipno.

Návštěvníkům jsme po celou dobu trvání olympiády nabídli možnost si s námi na Lipně ve Frymburce zasportovat, ale například se i setkat se známými sportovci, jako třeba s Jarmilou Kratochvílovou. Součástí programu byly i dopolední a odpolední atletické tréninky, které tematicky navazovaly na disciplíny, které si děti a dospělí mohli s námi zkoušet v našem atletickém miniparku.
 
Právě jednoho z nich se ujala bývalá česká reprezentantka, čtvrtkařka Jitka Bartoničková. Jistě si ji pamatujete jako sympatickou patronku našich štafetových hrátek, na které 'dohlížela' před dvěma lety. Do Frymburku dorazila v sobotu 20. srpna se svou kamarádkou, basketbalistkou Ilonou Burgovou. Obě se znají z londýnské olympiády, na které spolu byly před čtyřmi lety. Jitka se samozřejmě ve svém tréninku zaměřila na běh a to běh nejrychlejší- sprint. Zájemce tak čekala rozcvička, náhled do atletické abecedy a nácvik startů. Ve fotogalerii níže se můžete podívat, jak vše probíhalo a i to, jak se olympioničky popraly s vrhem koulí, který si na závěr vyzkoušely.
 
Foto: Iveta Rudová