Zpravodajství

Velká nymburská steeplechase aneb s nápadem Atletíme k HME

 Další aktuality    Redakce    30. října 2014  

Disciplínu Zuzany Hejnové, která je náplní prvních čtrnácti dní naší soutěže Atletíme k HME, pojala nymburská přípravka velmi netradičně. Přes překážky přece neskáče jen Zuzana. Více o tom už trenérka Lucie Prokešová.

Atleti nymburské přípravky se nechali inspirovat nejen překážkářkou Zuzkou Hejnovou, ale i nedávnými překážkovými závody ze zcela jiné sportovní disciplíny. V pátek 24. října tak  proběhl nultý ročník Velké nymburské steeplechase.
 
„Napadlo nás to díky soutěži Atletíme  k HME. A to by u toho nesměl být náš nejoblíbenější trenér a specialista na blbiny, Petr Müller, aby pro malé atlety nevymyslel soutěž vskutku originální,“ napsala nám o zrodu netradičního závodu trenérka Lucie Prokešová.
 
„Závodní  dráha měřila  60 metrů  a  na  atlety  čekalo  celkem  pět překážek.  První překážkou  byla  velká bariéra- dvoumetrové kartonové  obaly  napíchnuté  na  tyčkách, následovala  proutěná  překážka,  dále pak  „Velký  Taxis“  z  tújí  a  plastových  koleček znázorňující  doskokovou  hranu. Následně děti čekal přeběh  přes  oranici- pískoviště a hradba  z  kuželů  na  klacícch.  Nakonec  čekal  závodníky  běh  po tartanové dráze, otočka kolem kužele a skok do pískoviště. Za shození některé z překážek čekalo mladé atlety trestné kolečko kolem kužele na otočce,“ popisuje náročnou dráhu trenérka.
 
Nejprve se soutěžilo ve dvojicích o nejrychlejší čas, který se většině závodníků dařilo stále zlepšovat. Proto  se  všichni  s  bojovným nadšením  stavěli  na  start  znovu  a znovu. „Na  závěr  se  atleti  rozdělili do  dvou  družstev  a  teprve  v  ten  moment  se závod  stal opravdu  napínavým  bojem do  posledních  metrů.  V  průběhu  celého soutěžení  nebyla  nouze  o  dramatické  okamžiky,  kdy  se závodníkům,  podobně jako v  Pardubicích,  stal  nejčastěji  osudovým  „Taxis“. Několik závodníků šlo na této obávané překážce do kolen. Všichni si závod náležitě užili a děsíme se, jaká další soutěž z Petrovy hlavy nás čeká v dalších kolech soutěže!“ uzavírá s humorem Lucie Prokešová. 
 
Foto: archiv SKP Nymburk