Zpravodajství

Vítáme po prázdninách! Září se ponese v duchu závěrečných akcí 3. ročníku APD

 Další aktuality    Redakce    3. září 2012  

Dva prázdninové měsíce utekly jako voda a rodiče malých dětí už začínají psát první poznámky do nových školních kalendářů. Určitě by neměli zapomenout si poznamenat naše dvě velké zářijové akce určené pro veřejnost. Už 10. se sejdeme v Chomutově u příležitosti otevření místního nového atletického stadionu na Zadních Vinohradech a jako tradičně pak 21. uzavřeme už třetí sezonu našeho projektu na kladenském Sletišti. Zajímavé akce a projekty na podzim čekají i na trenéry zapojené do našeho projektu a dále na školáky a děti z mateřských školek, které s námi budou sportovat v rámci spolupráce s pilotním, Ústeckým krajem.

Co všechno náš tým na podzim plánuje? Pojďme se nejdříve podívat na akce pro veřejnost a děti z mateřinek a základních škol. V září Atletika pro děti zavítá do Chomutova, na pražské Jižní Město, do Klášterce na Ohří a do Kladna.

10. září vyrážíme za malými atlety do Chomutova. Pestrý dopolední program určený pro děti z mateřských školek a základních škol začne už v 8:30 a doskákáno, doběháno a doházeno budou mít malí atleti na novém chomutovském atletickém stadionu v půl druhé odpoledne. Veřejnost se v areálu IPRM na Zadních Vinohradech může pustit do atletění  od 15:30, v 17 hodin pak proběhne autogramiáda naší patronky Báry Špotákové a překážkářky Zuzany Hejnové.

18. září zavítá náš tým za dětmi z mateřských školek a škol do Klášterce nad Ohří a 21. září se jako tradičně budeme loučit se sezonou, tentokrát už třetí, na kladenském Sletišti. Soutěžit se bude od 15 do 18 hodin a velkým lákadlem jistě bude autogramiáda s legendou desetiboje, Romanem Šebrlem, oštěpaři Bárou Špotákovou a Vítězslavem Veselým.

A co chystáme pro trenéry a oddíly zapojené do našeho projektu?

Brožurka Atletiky pro děti se na sklonku roku rozroste o další stránky. Založit si do ní tentokrát budete moci kapitoly- Překážkový běh- podrobná metodika nácviku překážkového běhu atletů z přípravek. Metodickou část obohatí i téma: Využití sady pro Atletickou školku v tělocvičně- pomůcky, metodika, bezpečnost. Jiří Nechvátal z oddílu AK Bílina pak pro vás připravil zajímavá cvičení, která během podzimu najdete na našich webových stránkách. Pracujeme i na novém, metodikou našlapaném DVD, které se bude ještě během září dotáčet a hotové by mělo být na konci listopadu.

Listopad bude i měsícem našich tradičních školení. To moravské proběhne nejspíše v Ostravě, trenéři z Čech se asi jako tradičně sejdou v Praze. V prosinci se s mnohými z vás  uvidíme na odborném semináři pro trenéry přípravek, tentokrát zasvěcené tématu: Atletíme se sadou pomůcek pro dětskou atletiku.

Přejeme všem našim příznivcům pohodový začátek nového školního roku, ve kterém jednak uzavřeme už třetí sezonu našeho projektu, ale hlavně vstoupíme do sezony čtvrté.

Text: Pavla Pražáková
Foto: www.graf.cz