Zpravodajství

Vzhůru do pohádkových Helsinek

 Další aktuality    Redakce    26. března 2012  

Od začátku března je sportovní školka Človíček z Chocerad, která je také zapojena do naší soutěže, na své cestě do Finska. Jenže to není cesta ledajaká. Vede přes cizí království a děti při ní zdolávají vysoké hory, hluboká údolí a dravé řeky. Že jste si mysleli, že obec Chocerady leží v ne příliš dramatické krajině Středních Čech? Nedejte se mýlit.

Malí cestovatelé z choceradské MŠ Človíček už také 'lokomují' do dějiště letošního mistrovství Evropy, Helsinek. Spolu se svou trenérkou a učitelkou, Markétou Skalicku, pojaly cestu v pohádkovém duchu a tak zdolávají začarované lesy, kopce a vodní toky. „Naši cestu jsem pojali v pohádkově, protože jinak by tak malé děti, s jakými pracujeme, soutěž asi nepochopily. Vyprávíme si proto, že cestujeme přes cizí království, vysvětlili jsem si, že i ve Finsku mají krále, vytvořili si koruny,“ popisuje Markéta Skalická v jak hravém duchu se dát také naše soutěž pojmout.

A ony popisované vysoké a hluboké hory doly a nebezpečné dravé řeky...? Ty skutečně existují. „S dětmi jsme zdolali náš nejvyšší choceradský kopec, šplhali po stromech a dravé řeky překonáváme v bazénu,“ popisuje s humorem trenérka Skalická. Průběh pohádkové cesty malých školkáčků z Chocerad můžete sledovat i na webu- zde. „Do Finska putuje i náš atletický oddíl 1. AK Chocerady, děti si se svými trenéry vyrobily krásné mapy...“ doplňuje Markéta Skalická. Takže z Chocerad se ještě máme na co těšit. 

Přečtěte si kousek z choceradského cestovního deníku. V polovině minulého týdne naši zatím asi nejmenší cestovatelé zdolali už přes 500 kilometrů. Tabulku naleznete zde.

Napište nám i vy o vaší cestě do Helsinek. Nejzajímavější články a fotografie odměníme hezkými knížkami se sportovní tematikou od nakladatelství Grada a Portál.


Text: Pavla Pražáková
Foto: archiv MŠ Človíček

 

 Jak Človíčci putují do Helsinek:

 

Vaše fotografie