Zpravodajství

Amerika plná indiánů a hokejistů

 Další aktuality    Pavla Pražáková    15. ledna 2018  

Na Amerikou inspirovaných trénincích je nejčastěji slyšet bojový pokřik indiánů. Plno povedených fotografií se tak nese ve vizuálu indiánských čelenek a pestrých barev. Druhým nejoblíbenějším tématem je hokejová klasika, inspirace NHL. Ale vymysleli jste i spoustu dalších aktivit.

S atleťáčky navštívili Ameriku například v ZŠ Havlíčkova v Litoměřicích. Viděli jsme  indiány a pokusili jsme si zahrát "lakros". Celý kontinent si děti prohlédly na mapě a udivilo je, jak velkou rozlohu Amerika má. Poté jsme jim vysvětlil upravená pravidla nejstarší americké hry, lakrosu. Děti zjistily, že běhat se síťkou a odpalovat míček není vůbec jednoduché. Americký fotbal se šišatým míčem se dětem také moc líbil. Při této hře se ukázalo, jak mají atleťáčci natrénováno," napsala nám za litoměřický trenérský tým Miloslava Šikýřová. 
 
Úvodní lednové tréninky patřily Americe i ve Valticích. „V atletické přípravce jsme si zahráli na jamajské a americké sprintery, tedy zopakovali a někteří se naučili nízký start. Některé děti zastupovaly atlety AMERIKY a jiní se stali JAMAJČANY. Řekli jsme si o rychlém savci na americkém kontinentu a to pumě a seznámili s Usainem Boltem a Justinem Gatlinem. No a vlajky, které jsme vyrobili, byly inspirovány ještě Vánoci- jsou z papírových řetězů," připsali nám k opravdu povedeným fotkám a hezkému nápadu trenéři z Atletiky 4ALL Valtice.
 
V AŠP ZŠ Otická při TJ Sokol Opava stihli svou Ameriku už v prosinci. Naši malí atleti se v průběhu dvou měsíců amerických tréninků učili pravidla kolektivní pálkované míčové hry "BASEBALLU", která je velmi populární v mnoha zemích Ameriky. Jelikož pro USA je baseball národním sportem a v Kanadě je taky velmi populární, závěrem amerického atletění bylo uskutečnění velkolepého turnaje dvou týmů: KANADY proti USA. Nadšení z této kolektivní hry nás určitě bude provázet i v dalších měsících," napsaly nám trenérky 
Blanka Kokořová a Radka Czudková.
 
Velmi se nám líbily fotografie z indiánského tréninku malých Polešovjat, která atletí na uherskohradišťsku :-) Těm jsme věnovali extra článek - TADY. Až do konce ledna se těšíme na další příspěvky, které nám dorazí na adresu kontinentálního atletění: fandimekontinentum@centrum.cz 
 
Jak by měly vaše příspěvky vypadat, aby se nám s nimi dobře dále pracovalo a mohli bychom je co nejlépe komunikvat dále, si přečtěte ZDE.