Atletická přípravka

Atletická přípravka je skupinka dětí mladších 12 let, kterou vede vyškolený atletický trenér. Je součástí atletického oddílu či klubu, který je členem Českého atletického svazu (ČAS). Přípravky zařazené do projektu Atletika pro děti najdete v naší databázi na hlavní straně. Do tohoto projektu mohou být zařazeny i další subjekty, které nejsou členy ČAS (atletické kroužky při ZŠ, DDM apod.). Nově také atletické kroužky, které jsou součástí krajských atletických svazů (viz Směrnice o atletických kroužcích). Podmínky zařazení do projektu najdete níže.

Do přípravky jsou zpravidla přijímány všechny děti, které projeví zájem, nedělá se talentový výběr. Z tohoto důvodu funguje přípravka pod jiným režimem než trénink starších talentovaných atletů.

Některé přípravky se ještě rozdělují dle věku dětí na:
Atletické školky (5 – 7 let)
Atletické minipřípravky (8 – 9 let)
Atletické přípravky (10 -11 let)

Zakládáte v oddíle/klubu atletickou přípravku? Nezapomeňte na:
• personální zabezpečení –  trenér či trenérka s kvalifikací minimálně Trenér atletických přípravek (TAP)
• prostory pro trénink v letním i zimním období
• materiální vybavení – zajištění základních pomůcek: míčků na házení, míčů na hry, švihadel aj.
Další speciální pomůcky pro malé atlety najdete sekci Nářadí a náčiní
• vytvoření přihlášky dětí do oddílu s potvrzením o zdravotní způsobilosti a GDPR
• povinnou registraci dětí od 10 let v Českém atletickém svazu – viz Směrnice o registrovaných sportovcích, mladší děti jsou pouze evidovány
• oddílové pojištění – členské oddíly ČUS jsou pojištěny také v rámci pojistky pojišťovny  VZP, podrobnosti najdete na www.atletika.cz
• stanovení výše členských (oddílových) příspěvků
• promyslete si také zapojení do soutěží oddílových, krajských či korespondenční soutěže ČAS podle vlastního uvážení

Financování přípravek
Trénink dětí v atletických přípravkách je službou pro rodiče, která významně pomáhá oddílům a klubům generovat finanční prostředky. Pokud nevyužijete na činnost přípravky vlastní zdroje, granty aj., je nutné stanovit tak vysoké příspěvky, aby byly pokryty minimálně náklady spojené s fungováním přípravky: finanční ohodnocení trenérů, pronájmy, materiální vybavení, popřípadě závodní činnost.

Přihlaste svoji přípravku do projektu Atletika pro děti! 

Co vám přinese?

  • Metodické materiály – některé zdarma, jiné za zvýhodněnou cenu: brožury Atletika pro děti, Atletika hravě či plakát Atletika pro žactvo, více v sekci METODIKA
  • Školení a semináře – možnost účasti na školení a odborných seminářích, více v sekci ŠKOLENÍ
  • Soutěže a akce – různé akce a soutěže (většinou korespondenční)
  • Pomůcky pro atletění – jednotlivé pomůcky nebo celou sadu si lze zapůjčit na určitou dobu nebo zakoupit přímo od výrobce. Více informací najdete na odkaze ZDE
  • Tištěné materiály – diplomy, letáky, papírové medaile a další máme ke stažení přímo z naší webové stránky. V případě, že jste aktivní a pořádáte např. závod, informujete nás o své činnosti, rádi rozumné množství tiskovin na vyžádání zašleme.

Využití nabízených částí projektu je na uvážení trenérů/trenérek.  Projekt je založen na vzájemné informovanosti o atletění ve vybraných aktivitách.

Jak se přihlásit?
Napište či zavolejte na Český atletický svaz (dfranklova@atletika.cz) a upřesněte si podmínky zapojení. Rádi Vaši přípravku zařadíme do naší  databáze a tím i do projektu.

 

Generální partner Českého atletického svazu

Hlavní partner Českého atletického svazu

Oficiální partneři

Projekt vznikl za podpory