Soutěže a akce

Hledáte rodinný program? Nabízíme vám naše akce:

15. 9. 2019 nás najdete od 14 h v Děčíně na Mariánské louce v rámci slavnosti Tyršův Děčín. Zaběhat, zaházet a zaskákat si s námi mohou děti i celé rodinné týmy v rámci projektu Pohybová gramotnost. Stejně jako v loňském roce bude přítomen koulař Tomáš Staněk. Zájemcům se nejen podepíše, ale i poradí, jak vrhnout koulí!

21. 9. 2019 nesmíme chybět jako doprovodný program závodu Mladé Běchovice (Praha – Běchovice). Malí běžci a další zájemci mohou s námi atletit už od 9 h na louce vedle fotbalového stadionu, kde se bude běhat. Nezapomeňte se přihlásit k hlavnímu závodu ZDE.

Obě akce realizujeme v rámci projektu Pohybová gramotnost – Atletika pro celou rodinu. Zasportovat si tedy mohou děti i dospěláci!

————————————————————————————————-

PROBĚHLÉ AKCE V LETOŠNÍM ROCE:

Atletika pro celou rodinu na Festivalu Kefír 31.srpna!!!
Pravý akčňák, který zakoupil lupen na Kefír, se určitě i zastavil v naší sportovní zóně. Bylo tam  připraveno velké množství soutěží, kde si děti a rodiče vyzkoušely svoje pohybové dovednosti a schopnosti. Je nám jedno, jestli jsi dítě, co sfouklo zatím pouze pár svíček, zvídavý dospělák, nebo babička, která ví moc dobře, co je aktivní život. Každý si našel svojí sportovní disciplínu nebo si jen prohlédl naší výstavku treter či  ručníků světových rekordmanů. Společný pohyb a společné zážitky celé rodiny jsou totiž přesně to, co ti na Kefíru Atletika pro celou rodinu nabídla.

Atletiku pro celou rodinu v rámci projektu Pohybová gramotnost nejen mezi Kefíráky realizuje Český atletický svaz. Díky tomu jsi na jednotlivých soutěžních stanovištích našel ty správné zapálené atlety, kteří Ti rádi poradili. Na celé atletické hřiště a dodržování pravidel dohlížel náš atletický kamarád Tomáš Staněk, který reprezentuje ve vrhu koulí i za hranicí kefírového království a přivezl již nejednu medaili z velké soutěže.

A že vás bylo fakt hodně – téměř 2000!!! Děkujeme!
Více o fesťáku na: www.festivalkefir.cz

Fotogalerii z akce najdete ZDE. 

 

Atletika pro děti při Mistrovství České republiky mužů a žen v atletice, Brno 26. – 27.  7. 2018
Na konci července se konala nejdůležitější domácí akce pro “velké”atlety”  – Mistrovství České republiky mužů a žen na dráze. A Atletika pro děti tam nemohla chybět jako doprovodný program. V pátek 26. července jsme byli na Náměstí Svobody. Kromě tradičních disciplín skoku z místa, slalomového běhu a hodu na cíl si děti vyzkoušely i skok vysoký. Na malém doskočišti probíhala jeho výuka pod vedením zkušených trenérů. Na vše dohlížela úspěšná česká reprezentantka, výškařka Michaela Hrubá. V sobotu 27. července jsme se přesunuli na atletický stadion na Palackého vrh. Celé odpoledne jsme atletili mezi hlavním a rozcvičovacím stadionem. A s námi tam byla i bývalá vynikající čtvrtkařka-překážkářka Denisa Rosolová – Helceletová.

Poprvé jsme se letos vydali do Teplic, a to v neděli  2. června. Od 14 hodin se atletilo ve Skateparku Anger. Atletika pro celou rodinu a Atletika pro děti byly součástí odpoledne pro děti a rodiče, které pořádal Dům dětí a mládeže Teplice. Tomáš Staněk se přesunul z Chomutova k do Teplic a  pilně rozdával podpisy!

Do Zoo v Chomutově jsme po roce znovu zavítali na Den dětí, tedy v sobotu 1. června. Od 13 hodin jste nás mohli najít ve skanzenu Stará Ves, jenž je součástí chomutovského Zooparku. I na tuto akci zavítal náš nejlepší vrhač/koulař Tomáš Staněk. Stejně jako na Miladě se  podepisoval a zájemce (děti i dospěláky) i naučil správně vrhat koulí!

Ideální rodinný program na víkend! Do Žatce na Stadion Mládí jsme zavítali v sobotu 25. května od 14 hodin. Program byl opět určen jak jednotlivcům – dětem do 11 let, tak i rodinným týmům. Na aktivní účastníky čekala kromě drobných odměny také možnost nechat si podepsat  známého atleta – medailistu z vrcholných akcí ve skoku o tyči a držitele národního rekordu Jana Kudličku.

V sobotu 18. května od 13 hodin se představil Projekt Pohybová gramotnost jehož součástí jsou i Atletika pro celou rodinu a Atletika pro děti u jezera Milada blízko Ústí nad Labem. Byl jedním z doprovodných programů otevírání zmíněného jezera pro letošní sezónu.  Děti nebo rodinné týmy si mohly zaběhat, zaskákat a zaházet od 13 do 17 hodin přímo na pláži. Účastníci obdrželi drobné odměny. Podpisy rozdával a vrh koulí “vyučoval”medailista z letošního halového Mistrovství Evropy a několikanásobný mistr České republiky – koulař Tomáš Staněk.

 

 

 

 

Generální partner projektu Pohybová gramotnost

Officiální partneři

Projekt vznikl za podpory