Soutěže a akce

AKCE V ROCE 2024

6.4. Atletika pro děti v Poděbradech, PODĚBRADY WALKING

13.4. Atletika pro děti v rámci MČR V PŮLMARATONU v PARDUBUCÍCH

22.5. Atletika pro děti při FINÁLE ŠTAFETOVÉHO POHÁRU

4.6. Atletika pro děti v Lounech, aneb staň se hvězdou Ústeckého kraje

29.6. – 30.6. Atletika pro děti při MISTROVSTVÍ REPUBLIKY MUŽŮ A ŽEN NA DRÁZE ve Zlíně

26.7. – 11.8. Atletika pro děti v OH PARKU v MOSTĚ

21.9. Atletika pro děti v rámci závodů MLADÉ BĚCHOVICE v Praze

konec května – Atletika pro děti v CHOMUTOVĚ, aneb staň se hvězdou Ústeckého kraje

začátek září – Atletika pro děti v KLÁŠTERCI N. OHŘÍ, aneb staň se hvězdou Ústeckého kraje

_____________________________________________________________________________________

AKCE V ROCE 2023

3.5. Atletika pro děti v Duchcově, aneb staň se hvězdou Ústeckého kraje

21.5. Atletika pro děti v Poděbradech, MISTROVSTVÍ EVROPY V CHŮZI DRUŽSTEV

25.5. Atletika pro děti při FINÁLE ŠTAFETOVÉHO POHÁRUBenešově

26.5. Atletika pro děti v Chomutově, aneb staň se hvězdou Ústeckého kraje

1.6. Atletika pro děti v Lounech, aneb staň se hvězdou Ústeckého kraje

29.7. – 30.7. Atletika pro děti při MISTROVSTVÍ REPUBLIKY MUŽŮ A ŽEN NA DRÁZE v Táboře

16.9. Atletika pro děti v rámci závodů MLADÉ BĚCHOVICE v Praze

_____________________________________________________________________________________

AKCE V ROCE 2022

čtvrtek 15.9., v čase 9,00 – 13,00hod. Atletika pro děti v Kadani, školní atletický ovál při ZŠ Na Podlesí. Patronem akce je Jakub Forejt.

sobota 17.9., v čase 9,00 – 13,00hod. Atletika pro děti v rámci závodů Mladé Běchovice. Na děti se těší reprezentantka Moira Stewartová.

Mistrovství republiky mužů a žen na dráze, Hodonín, 24. – 25. 6. 2022. Atletika pro děti bude přítomna po oba dny závodů. Dorazte si užít atletiku, podívat se na naše reprezentanty a užít si svátek atletiky 🙂

Tým atletiky pro děti nebude chybět na finále ŠTAFETOVÉHO POHÁRU, který se koná ve čtvrtek 26. května v Holešově. Pro závodící děti budou připraveny od 12 hodin doplňkové atletické disciplíny a nebudou chybět ani letošní patronky poháru, běžkyně na 400m Lada Vondrová a Věra Holubářová. Těšíme se na vás na stadionu v Holešově.

Atletika pro děti přicestuje se svým týmem ve čtvrtek 19. května na školní atletický stadion ZŠ Přemyslovců do Loun. Na malé sportovce čeká bohatý program. Dopoledne bude vyhrazeno pro děti z mateřské a základní školy a odpoledne je určeno pro děti z oddílu a pro veřejnost. Chybět samozřejmě nebude ani oblíbený maskot Atík. Kromě Atíka, je velkým lákadlem také přítomnost českého překážkářského rekordmana a halového mistra Evropy a dvojnásobného bronzového medailisty z halových evropských šampionátů Petra Svobody, který se zúčastní dopoledního programu mezi 10 a 12 hodinou a bude v rámci autogramiády rozdávat své podpisy

V sobotu 2.4. se představila Atletika pro děti společně s Atletikou pro celou rodinou v Poděbradech v rámci již tradičních chodeckých závodů Poděbrady Walking 2022. Článek i fotografie najdete v aktualitách.

____________________________________________________________________________________

AKCE V ROCE 2021

SPOLEČNÉ SPORTOVÁNÍ aneb Pojďte s námi do toho! – měsíční soutěž 15.1. – 15.2.2021 v počtu naběhaných nebo nachozených km za oddíl! Více informací najdete v aktualitách na této stránce.

Doběhneme, doskáčeme, dohážeme do Tokia! Děti s trenéry společně na posledním tréninku vystartovali vstříc olympijskému dobrodružství. K němu všem posloužila mapka pro zapisování kilometrů za naběhané, naházené nebo naskákané kilometry. Začátkem září proběhlo vyhlášení.

23.6. Jindřichův Hradec, Finále štafetového poháru ZŠ

26.6. – 27.6.2021 se koná nejdůležitější domácí akce pro “velké atlety”  – Mistrovství České republiky mužů a žen na dráze. A Atletika pro celou rodinu tam nebude chybět jako doprovodný program.  Po oba dny si můžete přijít vyzkoušet atletické disciplíny pro děti a vysoutěžit si tak velmi pěkné ceny od partnera akce Česká spořitelna. Najdete nás u vchodu na atletický stadion.

26.7. – 8.8. Olympijské parky Praha, Brno

21.8. Kolo pro život s Českou spořitelnou a Atletikou pro děti, Chrudim

16.9. APD Louny, Atletický den pro ZŠ a MŠ v Lounech, patronka Marcela Joglová

18.9. Mladé Běchovice

19.9. Tyršův Děčín

14.10. APD Kladno, Atletický den při ZŠ Cyrila Boudy, patronka Irena Gillarová

2.12. APD Žatec, Atletické odpoledne s dětmi z oddílu Sporťáci Žatec

 

Akce spojené s Pohybem (a stravou) ku zdraví:

21. 9. Karviná, patron Zdeněk Stromšík

22.9. Vyškov, patron Jan Friš

23.9. Polešovice, patroni Daniel Kotyza a Martin Tuček

26.9. Plzeň, patron Lukáš Hodboď

30.9. Šternberk, patronka Irena Gillarová

3.10. Praha, patronka Kristiina Maki

______________________________________________________________________________________________________

PROBĚHLÉ AKCE V ROCE 2020:
28. srpna Runwaypark letiště Václava Havla, zpráva z akce ZDE
30. srpna ZOO Chomutov, zpráva z akce ZDE

13. září Děčín, Tyršův Děčín, Mariánská louka 14 -17h, informace ZDE
19. září Praha – Běchovice, Mladé Běchovice 9 – 13h, informace ZDE

22. září Varnsdorf, informace ZDE

1.října Vlašim, Finále štafetového poháru ZŠ

 


PROBĚHLÉ AKCE V ROCE 2019:

Mladé Běchovice
21. 9.
jsme se představili jako doprovodný program závodu Mladé Běchovice (Praha – Běchovice). Malí běžci a další zájemci mohou s námi atletili už od 9 h na louce vedle fotbalového stadionu, kde se bude běhat.kromě tradičního skoku do dálky z místa a hodu pěnovým oštěpem jsme tentokrát zařadili i překážkový běh a nácvik skoku o tyči. Fotogalerii z akce najdete ZDE.

Tyršův Děčín
15. 9. jsme atletili od 14 h v Děčíně na Mariánské louce v rámci slavnosti Tyršův Děčín. Zaběhat, zaházet a zaskákat si s námi přišly děti i celé rodinné týmy v rámci projektu Pohybová gramotnost. Stejně jako v loňském roce byl přítomen koulař Tomáš Staněk. Zájemcům se nejen podepsal, ale i poradil, jak vrhnout koulí! Foto si prohlédněte ZDE.

Atletika pro celou rodinu na Festivalu Kefír 31.srpna!!!
Pravý akčňák, který zakoupil lupen na Kefír, se určitě i zastavil v naší sportovní zóně. Bylo tam  připraveno velké množství soutěží, kde si děti a rodiče vyzkoušely svoje pohybové dovednosti a schopnosti. Je nám jedno, jestli jsi dítě, co sfouklo zatím pouze pár svíček, zvídavý dospělák, nebo babička, která ví moc dobře, co je aktivní život. Každý si našel svojí sportovní disciplínu nebo si jen prohlédl naší výstavku treter či  ručníků světových rekordmanů. Společný pohyb a společné zážitky celé rodiny jsou totiž přesně to, co ti na Kefíru Atletika pro celou rodinu nabídla.

Atletiku pro celou rodinu v rámci projektu Pohybová gramotnost nejen mezi Kefíráky realizuje Český atletický svaz. Díky tomu jsi na jednotlivých soutěžních stanovištích našel ty správné zapálené atlety, kteří Ti rádi poradili. Na celé atletické hřiště a dodržování pravidel dohlížel náš atletický kamarád Tomáš Staněk, který reprezentuje ve vrhu koulí i za hranicí kefírového království a přivezl již nejednu medaili z velké soutěže.

A že vás bylo fakt hodně – téměř 2000!!! Děkujeme!
Více o fesťáku na: www.festivalkefir.cz

Fotogalerii z akce najdete ZDE. 

 

Atletika pro děti při Mistrovství České republiky mužů a žen v atletice, Brno 26. – 27.  7. 2018
Na konci července se konala nejdůležitější domácí akce pro “velké”atlety”  – Mistrovství České republiky mužů a žen na dráze. A Atletika pro děti tam nemohla chybět jako doprovodný program. V pátek 26. července jsme byli na Náměstí Svobody. Kromě tradičních disciplín skoku z místa, slalomového běhu a hodu na cíl si děti vyzkoušely i skok vysoký. Na malém doskočišti probíhala jeho výuka pod vedením zkušených trenérů. Na vše dohlížela úspěšná česká reprezentantka, výškařka Michaela Hrubá. V sobotu 27. července jsme se přesunuli na atletický stadion na Palackého vrh. Celé odpoledne jsme atletili mezi hlavním a rozcvičovacím stadionem. A s námi tam byla i bývalá vynikající čtvrtkařka-překážkářka Denisa Rosolová – Helceletová. Prohlédněte si fotogalerii.

Poprvé jsme se letos vydali do Teplic, a to v neděli  2. června. Od 14 hodin se atletilo ve Skateparku Anger. Atletika pro celou rodinu a Atletika pro děti byly součástí odpoledne pro děti a rodiče, které pořádal Dům dětí a mládeže Teplice. Tomáš Staněk se přesunul z Chomutova k do Teplic a  pilně rozdával podpisy! Podívejte se na to…

Do Zoo v Chomutově jsme po roce znovu zavítali na Den dětí, tedy v sobotu 1. června. Od 13 hodin jste nás mohli najít ve skanzenu Stará Ves, jenž je součástí chomutovského Zooparku. I na tuto akci zavítal náš nejlepší vrhač/koulař Tomáš Staněk. Stejně jako na Miladě se  podepisoval a zájemce (děti i dospěláky) i naučil správně vrhat koulí! Foto ZDE.

Ideální rodinný program na víkend! Do Žatce na Stadion Mládí jsme zavítali v sobotu 25. května od 14 hodin. Program byl opět určen jak jednotlivcům – dětem do 11 let, tak i rodinným týmům. Na aktivní účastníky čekala kromě drobných odměny také možnost nechat si podepsat  známého atleta – medailistu z vrcholných akcí ve skoku o tyči a držitele národního rekordu Jana Kudličku.

V sobotu 18. května od 13 hodin se představil Projekt Pohybová gramotnost jehož součástí jsou i Atletika pro celou rodinu a Atletika pro děti u jezera Milada blízko Ústí nad Labem. Byl jedním z doprovodných programů otevírání zmíněného jezera pro letošní sezónu.  Děti nebo rodinné týmy si mohly zaběhat, zaskákat a zaházet od 13 do 17 hodin přímo na pláži. Účastníci obdrželi drobné odměny. Podpisy rozdával a vrh koulí “vyučoval”medailista z letošního halového Mistrovství Evropy a několikanásobný mistr České republiky – koulař Tomáš Staněk. Foto ZDE.

 


 

 

Generální partner Českého atletického svazu

Hlavní partner Českého atletického svazu

Oficiální partneři

Projekt vznikl za podpory